Yapı Kredi Banka Hesabı Kapatma ve Silme

Sıradaki içerik:

Yapı Kredi Banka Hesabı Kapatma ve Silme

Albaraka Türk Banka Hesabı Silme ve Kapatma

624 okunma — 09 Aralık 2021 11:48
avatar

enuygunkredi

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Albaraka Türk Hesap Kapatma-Silme

Albaraka bankası tam adıyla Albaraka Türk Katılım Bankasıdır. Albaraka Bankası 12 Kasım 1984 tarihinden itibaren yurtiçinde hizmet vermektedir. Kalite hizmeti ile günden güne büyümektedir. Parasını değerlendirmek isteyenler için döviz kurlarında cazip faiz oranları uygulamaktadır. Cazip faiz oranları ve kaliteli hizmeti ile birçok insanı kendine çekmektedir. Resmi internet adresinde Euro, Dolar, TL ve Altın oranlarında cazip kar oranlarını açıkça görebilirsiniz. Bazı nedenlerle Albaraka Türk Katılım bankasının hizmetini yeterli bulamayabilirsiniz. Hesabınızı nasıl kolay açtıysanız aynı şekilde kapatmak isteyebilirsiniz. Hesabınızı nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız ‘Albaraka Bankası Hesap Kapatma ‘ adlı bu yazımızdan öğrenebilirsiniz. Bahsettiğimiz adımlardan size en uygununu seçip kolayca banka hesabınızı kapatabilirsiniz.

1.Albaraka Şubesi ile Hesap Kapatma-Silme

Albaraka Bankası uzun yıllardan beri ülkemizde hizmet vermektedir. Hesap kapatma işleminde en öne çıkan yöntem şubelere giderek yaptığınız yöntemdir. Çünkü banka çalışanları ile yüz yüze iletişim halinizdesinizdir. Bundan dolayı sağlıklı bir şekilde hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınızı şubelerden kapatmak için kimlik belgeniz ve Albaraka banka kartınızla başvurudan bulunmalısınız. Albaraka hesabınızda paranız bulunuyorsa hesap kapatılmadan önce paranız size iade edilir. Paranız iade edildikten sonra Albaraka hesap kapatma formunu doldurmalısınız. Hesap kapatma formunu kimlik bilgilerinizle ve kart bilgilerinizle birebir aynı olması gerekmektedir. Bilgilerinizin banka tarafından doğrulanınca hesabınızı kapatabilirsiniz. Doğrulanma süresi yaklaşık 7 iş günü içerisinde gerçekleşmektedir.

2.Albaraka Mobil Uygulaması ile Hesap Kapatma

Gelişen teknolojinin gerisinde kalmayan Albaraka Bankası son yıllarda mobil bankacılık hizmeti vermektedir. Albaraka Mobil Bankacılık hizmeti ile bankacılık işlemlerinizi şubelere gitmeden kolaylıkla halledebilirsiniz. Sadece Albaraka bankasının müşterileri ‘Albaraka’ mobil uygulamasından yararlanabilir. Albaraka mobil uygulaması akıllı cihazlarınıza ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz. TC kimlik numaranız ve Albaraka şifreniz ile uygulamayı kullanabilirsiniz. Mobil bankacılık şifreniz yoksa eğer ATM’lerden veya şubelerden alabilirsiniz. Finansal işlemleri şubelerle aynı hizmeti vermektedir. Genel hesap işlemleriniz için sadece belirli hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Albaraka banka hesabınızı bu uygulamadan kapatamazsınız. Albaraka ek hesaplarınızı ise ‘Ek Hesaplarım ‘ bölümünden kolaylıkla kapatabilirsiniz. Hangi ek hesabınızı kapatacaksanız sıralanan menülerden onu seçmelisiniz. Burada dikkat edeceğiniz tek bir durum var o da o hesaba ait borcunuzun bulunmamasıdır. Örneğin Kredi kartınıza ait herhangi bir borcunuz bulunmuyorsa kredi hesabınızı kapatabilirsiniz. Ek hesabınızda bulunan borcu Albaraka mobil uygulamasından kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Sorununuzu hallettikten sonra ek hesabınız kapatılacaktır.

3.Albaraka İnternet Şubesi ile Hesap Kapatma

Albaraka internet şubesi hizmetinden yararlanmak için www.albarakaturkkatılım.com adresini ziyaret etmelisiniz. Albaraka Resmi internet adresine giriş yaptıktan sonra ‘Bireysel Giriş ‘ menüsünü seçmelisiniz. Albaraka müşteri numaranızla ve internet bankacılığı şifreniz ile sisteme giriş yapabilirsiniz. Albaraka uygulamasında olduğu gibi internet bankacılığı üzerinden sadece ek hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Ek hesap kapatma şartları mobil bankacılık hizmeti ile aynıdır. Web adresine giriş yapar yapmaz borçlarınız ve para miktarınızı görebilirsiniz. Sisteme giriş yaptıktan ‘Ek Hesaplarım’ menüsünü seçmelisiniz. Ek hesap bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra ek hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesap kapatma işlemleriniz için şubeleri veya Alo Albaraka hizmetlerini seçebilirsiniz.

4.Alo Albaraka ile Hesap Kapatma

Albaraka Türk Katılım Bankasının çağrı merkezine 0 850 222 5 666 numarısını arayarak bağlanabilirsiniz. Çağrı merkezi hizmeti ile bütün şube işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Albaraka müşteri temsilcinize bağlandıktan sonra durumunuzu anlatabilirsiniz. Albaraka müşterisi olarak hesabınızda borç bulunmuyorsa hesabınızı kapatabilirsiniz. Hesabınıza ait borç bulunuyorsa Albaraka müşteri temsilciniz tarafından uyarılacaksınız. Ayrıca adınıza ait bankada para bulunuyorsa en yakın ATM ‘den paranızı çekmelisiniz. Hesabınıza ait sorunlarınızı çözdükten sonra Albaraka Çağrı Merkezini tekrardan arayabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli