Denizbank ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

Sıradaki içerik:

Denizbank ATM’den Günlük Para Çekme Limiti Nedir?

İş Bankası Hesap Kapatma ve Silme Nasıl Yapılır

1977 okunma — 09 Aralık 2021 11:41
avatar

enuygunkredi

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Türkiye İş Bankası Banka Hesabı Nasıl Kapatılır?

İş bankasına ait birden fazla hesabınız var ve sizler de bu hesaplardan kullanmadığınız herhangi birini kapatmak istiyorsanız ya da birçok bankada hesabınız bulunuyor ve bunlardan kullanmadığınız İş Bankası hesabınızı kapatmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. İş Bankası hesap kapatma konusunda yazmış olduğumuz yazıda bu işlemleri nasıl yapmanız gerektiği konusunda bilgilendirme hazırladık. Bu sayede sizler de adınıza açılmış olan İş Bankası hesabınızı kolay bir şekilde sizin belirlemiş olduğunuz yöntem ile kapatabilirsiniz. Kullanılmayan hesapların kapatılması bankacılık sektöründe sizlerin sicilini de temizleyen bir işlemdir. Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğu zaman sizler de kullanmadığınız banka hesaplarınızı kapatabilir hatta fazla hesabınız olduğunu düşünüyorsanız bu hesaplara ait borçları tamamlayarak bir kısmını kapatma yoluna gidebilirsiniz.

Türkiye İş Bankası Şube Yolu İle Hesap Kapatma

Türkiye İş bankası şube yolu ile hesap kapatma işlemleri gişeden gerçekleştirilmektedir. Şubeye girerek gişe işlemleri üzerinden sıra numarası alırsınız. Gişeden hesap kapatmak istediğinizi belirtirsiniz. Genellikle hesapta bir problem olmaması durumunda İş bankası banka personelleri size mobil internet yolu ile hesap kapatmanızı teklif ederler. Gene de şubeden yaptırmak isterseniz, buradan imza karşılığında banka hesabını kalıcı olarak kapatabilirsiniz. İş Bankası banka hesabınız vadeli hesap ya da vadesiz hesap fark etmeksizin gerekli işlemler sağlandığı zaman müşterinin isteği doğrultusunda kapatılabilmektedir. Türkiye İş Bankası finansal işlemlerin en sık yapıldığı bankadır. Bu nedenle her ilin her ilçesi ve semtinde birer şubesi bulunmaktadır. İş bankası şube işlemleri için aşırı sıra beklemenize hiç de gerek yoktur. Türkiye üzerinde yeteri kadar İş bankası şubesi bulunmaktadır. Bu nedenle şubeden işlem yapanız için tereddüt gerektirecek bir durum bulunmamaktadır.

Türkiye İş Bankası Çağrı Merkezi Yolu ile Hesap Kapatma

Türkiye İş Bankası çağrı merkezi telefon numarası 0850 724 07 24’ tür. Telefon bankacılığını kullanarak sizler de kolay bir şekilde telefon üzerinden finansal işlemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesap kapatma işlemleri için her türlü imkânı telefon bankacılığı yolu ile de bulabilmenizi mümkündür. B unun için hesapta bulunan parayı EFT veya havale yolu ile para transferi saplayabilirsiniz. Vadeli hesaplarınıza yönelik işlemler yapabilirsiniz. Her tülü işleme telefon üzerinden onay vermeniz hainde hesabınızı da kalıcı olarak kapatılacaktır.

Türkiye İş Bankası İnternet Şubesi Yolu ile Hesap Kapatma

Türkiye İş Bankası internet şubesi oldukça düzenli bir sistem halinde işler. Bu nedenle neredeyse Türkiye’ nin bankacılık sektöründe internet şubesinin en sevilen hali olarak kullanım kolaylığı ile birlikte karşımıza çıkmaktadır. Türkiye İş Bankası İnternet Şubesi Yolu ile Hesap Kapatma için internet şubesine kendi özel şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. İnternet şubesi kullanımı için giriş yaptığınızda Hesap İşlemleri bölümünün ana ekranın üst kısmında olduğunu görebilirsiniz. Hesap İşlemlerini tercih ettiğinizde hesabınıza dair yapmanız gereken işlemlerin listesi sıralanacaktır. En altta bulunan hesap kapatma bölümü tıklamanız ve kapatmak istediğiniz İş bankası hesabı üzerine gelerek bu hesabı seçmeniz gerekir. Ardından onayla butonuna basınca hesap kapatma işleminiz gerçekleşir. Birden fazla İş Bankası hesabı bulunan kişiler için İş Bankası hesaplarının hepsi bu menüde alt alta sıralanacaktır.

Türkiye İş Bankası Mobil Bankacılık Yolu ile Hesap Kapatma

Türkiye İş Bankası mobil bankacılık uygulaması olan İşcep oldukça basit bir ara yüz ve kullanım kolaylığı ile karşımıza çıkmaktadır. Bu kanal aracılığı ile hesap kapatmak istediğiniz zaman İşcep uygulamasına giriş yapmanız yeterlidir. Ekranın sağ kısmında yapmanız gereken bütün finansal işlemlerin bir listesi bulunur. Buradan Hesap – Hesap İşlemleri – Hesap Kapatma – Vadeli hesap kapatma ya da Vadesiz hesap kapatma işlemlerini sırası ile kendi isteğinize uygun olarak takip edebilirsiniz. İlgili hesabı seçerek kapatma işlemine onay vermeniz durumunda hesap kapatma işleminiz gerçekleşmiş olacaktır. Sizler de İş Bankası hesap kapatma işlemlerine yönelik birçok kanalı kolaylıkla kullanabilirsiniz. Sizin için en kolay yolu belirleyerek dilediğiniz zaman hesap açabilir, dilediğinizde ise hesap kapatma işlemlerinin hem ücretsiz olmasından hem de kolay yapılmasından yararlanmanız mümkündür.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli