Akbank Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

Sıradaki içerik:

Akbank Müşteri Hizmetleri Direkt Bağlanma

Halkbank Hesap kapatma ve Silme

640 okunma — 09 Aralık 2021 11:44
avatar

enuygunkredi

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

HALK Bankası Banka Hesabı Kapatma

Hesap açma işlemleri olabildiğince hızlı bir şekilde şubeden gerçekleşmektedir. Hesap açma işlemlerine yönelik birçok bilgi birikimimiz vardır. Nasıl açılabileceğini az çok kestirebiliriz. Fakat hesap kapatma denilince ne yazık ki nasıl yapılacağı konusunda bir fikrimiz yoktur. Bu nedenle Halk Bankası hesap kapatma konusundaki bu yazımızda sizlere Halk Bankasına ait kullanmadığınız hesaplarınızı nasıl kapatacağınızı açıkladık. Bu sayede sizler de uygun yöntemleri deneyebilir ve Halkbank hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Bankaların kullanmadığınız hesaplarını kapatmak oldukça avantaj sağlamaktadır. Hem sizi kart yükünden kurtarır hem de aynı zamanda kredi risk raporunuzun olumsuz olarak etkilenmesini düzenler. Bu sayede finansal açıdan isminiz kara listede görünmez. Adınıza açılmış bütün kullanmadığınız hesapları kapatmanızı tavsiye ederiz. Tabi ki hesap kapatma işlemleri için bu hesaba ait borcunuzun bulunmaması gereklidir. Aksi takdirde borç ödenmeden hesap kapatma işlemi ne yazık ki yapılamamaktadır.

Halkbank Şube Yolu İle Hesap Kapatma

Vadeli hesaplar ya da vadesiz hesapların kullanılmaması üzerine ya da banka ile bir anlaşmazlık yaşanması durumu üzerine hesabınızı kapatmak isteyebilirsiniz. Halkbank hesap kapatma işlemlerinin en etkili ve en kesin yöntemi Halkbank Şube Yolu İle Hesap Kapatma işlemidir. Şube ile hesap kapatmak için siz en yakın bulunan Halkbank şubesini tercih etmeniz yeterlidir. İlla hesabı açtırdığınız Halkbank şubesine gitmenize gerek yoktur. Halkbank hesabınızı istediğiniz şubeden dilekçe vererek kapatmanız mümkündür. Dilekçe işleminde siz dilekçe yazmazsınız. Hazır dilekçe evrakını doldurur ve imzalayarak hesabınızın kapatılmasına onay verirsiniz. Bu sayede dakikalar içerisinde kalıcı bir şekilde Halkbank hesabınızı kapatmış olursunuz.

Halkbank Çağrı Merkezi Yolu ile Hesap Kapatma

Halkbank Çağrı Merkezi Yolu ile Hesap Kapatma işlemleri telefon bankacılığını kullanarak yapılır. Halkbank telefon bankacılığı iletişim numarası 0850 222 04 00 dır. Bu iletişim yolu ile ana menü üzerinden hesap kapatma işlemlerini seçtiğiniz zaman ilgili konu ile alakalı olarak operatöre bağlanırsınız. Burada hesabınızı kapatmak istediğinizi müşteri hizmetleri personeline ilettiğinizde, hesabınız kapatılmaya uygun oluyorsa ve siz de bu işlem için onay veriyorsanız kolaylıkla hesabınızı telefon bankacılığından kapatabilirsiniz.

Halkbank İnternet Şubesi Yolu ile Hesap Kapatma

Halkbank internet şubesine giriş yaparak hesap işlemleri hesap kapatma işlemleri ve seçeceğiniz hesabın üzerine onay verilmesi durumunda anında hesabınızı kapatılır. Halkbank İnternet Şubesi Yolu ile Hesap Kapatma yaklaşık bir dakika içerisinde gerçekleşen oldukça kolay bir işlemdir. Yalnız Halkbank’ ın özelliği ilgili kapatılan hesabın kalıcı olarak kapatılamamasıdır. Aslında hesabınızın size kalıcı olarak kapatıldığı söylenir. Hesap için ekstra ücret ödemesi yapılmaz. Yalnız bir başka banka tarafından ya da başka Halkbank hesabı tarafından kapatılan hesaba bilinçli olarak eft ya da havale işlemleri yapılırsa kalıcı olarak kapatılmış görünen hesap anında açılacaktır. Bu işlem için şubeden imza ve dilekçe ile kalıcı kapatmanızı kanıtlamak Halkbank müşterileri için daha avantajlıdır.

Halkbank Mobil Bankacılık Yolu ile Hesap Kapatma

Halk bankacı mobil bankacılık işlemleri çizim şifre ile güvence altındadır. Sizlerin de Halkbank mobil şifresi bulunuyor ise, indirmiş olduğunuz Halkbank hesabı üzerinden mobil Halkbank şubesine giriş yapabilirsiniz. Halkbank mobil bankacılık işlemlerinde her türlü finansal işlemi gerçekleştirebilme özgürlüğüne sahipsiniz. Bu şekilde Halkbank mobil bankacılık üzerinden hesap açma yetkiniz olduğu gibi aynı anda hesap kapatma yetkiniz de bulunmaktadır. Halkbank hesap kapatma işlemleri için hesabın üzerine hiçbir borcun bulunmaması gerekmektedir. Bu sayede de Hesap işlemleri ve hesap kapatma işlemleri üzerinden hesap kapatma onayı verdikten sonra hesabınızı kalıcı olarak kapatılır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli