Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Sıradaki içerik:

Kredi Notu Nasıl Yükselir?

Kredili Mevduat Hesabı Nasıl Açılır?

381 okunma — 07 Şubat 2022 09:27
avatar

enuygunkredi

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

kredili mevduat hesabi nasil acilir

Son zamanlarda krediler ile ilgili olarak yapılan araştırmalarda en başlarda çıkanlardan biri de kredili mevduat hesabı nasıl açılır oluyor. Bu sorunun cevabını buyurun beraber inceleyelim. Bankalar müşterilerine avans veya ek hesap imkanları sağlıyor. Bu imkanlar kredili mevduat hesabı olarak biliniyor. Bankalar tarafından kendileri ile çalışan müşterilerine zor zamanla için verilen, kısa adı KMH olarak isimlendirilen kredili mevduat hesapları, birer kredi hesap türüdür. Peki bu kredili mevduat hesabı nasıl açılır? Nereye başvurulur?

Kredili mevduat hesabı açmak istiyorsanız maaşınızı aldığınız bankaya başvurmanız gerekmektedir. Eğer kredili mevduat hesabını açmayı tercih edeceğiniz bankada hesabınız bulunmuyor ise hesap açma işlemi için başvuru yapmanız gerekiyor. Kredili mevduat hesabı açabilmek için başvurunuzun olumlu değerlendirilmesi kredi notunuza bağlı oluyor. Eğer kredi notunuz iyiyse başvurunuzun olumlu sonuçlanması mümkün

Kredili Mevduat Hesaplarının Limitleri Ne Kadar?

Kredili mevduat hesabı nasıl açılır sorusunu soranların aklında ki bir soru işareti de kredili mevduat hesaplarının limitleri ile alakalı oluyor.  Kredili mevduat hesabı başvurunuz onaylandıktan sonra bu hesabın limiti başvuru yaptığınız bankanız tarafından belirleniyor. Kredili mevduat hesabı belirlenirken yine en önemli ölçek sizin kredi notunuz ve geliriniz oluyor. Bankada belli bir miktarda paranız olması da kredili mevduat hesabınızın limiti belirlenirken göz önüne alınan faktörlerden biri oluyor. Eğer kredili mevduat hesabınızın üst limitini değiştirmek isterseniz bunun için bankaya başvuruda bulunmanız gerekiyor.

Kredili Mevduat Hesabı Hangi Zamanlarda Kullanılır?

Kredi kartı kullanmayı çeşitli sebeplerden dolayı tercih etmediğiniz zamanlar olabilir. Böyle zamanlarda ödemelerinizi yapmanız için sahip olduğunuz kredili mevduat hesabınızdan yararlanabilirsiniz. Ama bu durumlarda unutmamanız gereken bir şey var ki, kredili mevduat hesaplarının faiz oranları oldukça yüksek oluyor. Kredili mevduat hesabı günlük harcamalar için normal hayatta sürekli kullanıma uygun bir seçenek değildir. Eğer çok fazla ihtiyacınız yok ise kredili mevduat hesabı kullanmamayı tercih etmeniz sizin faydanıza olacaktır. Hatta bazı durumlarda kıyas yapıldığında ihtiyaç kredisi çekmeniz kredili mevduat hesabı kullanmanızdan daha avantajlı olabiliyor. Kredili mevduat hesabını kısaca tanımlayacak olursak şöyle diyebiliriz: Acil durum kredisi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli