En Ucuz Pubg UC Fiyatları İle Oyuna Katılın

Sıradaki içerik:

En Ucuz Pubg UC Fiyatları İle Oyuna Katılın

Deniz Yüzeyi Sıcaklığı ve Boğa Köpek Balığı Popülasyonu Arasındaki İlişki

67 okunma — 19 Mart 2024 15:07
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65f97ff35c6f5

Bilim İnsanlarından Çarpıcı İnceleme

Scientific Reports dergisinde yayımlanan bir araştırmaya göre, bilim insanları küresel ısınmanın artış hızıyla boğa köpek balığı popülasyonunun artış hızını inceledi.

Mobile Körfezi’ndeki Veriler Üzerinden Analiz

Uzmanlar, son 20 yılda deniz yüzeyindeki sıcaklığın yükselmesiyle bu tür köpek balığı sayısının da arttığını ortaya koydu. Çalışma kapsamında 2003-2020 yıllarında ABD’nin Alabama eyaletindeki Mobile Körfezi’nde 440 köpek balığından elde edilen verileri inceleyen bilim insanları, bu türdeki artışı araştırdı.

Artış Deniz Yüzeyindeki Sıcaklıkla Paralel

Uzmanlar, söz konusu türdeki artışın deniz yüzeyindeki sıcaklığın artmasıyla paralel olduğunu gördü. Mississippi Eyalet Üniversitesinden (MSU) araştırmacılar, Mobile Körfezi’nde saat başına kaydedilen ve tamamı yavru olan boğa köpek balığı sayısının 2020 yılında, 2003’e göre 5 kat fazla olduğunu tespit etti.

İklim Değişikliği ve Ekolojik Yapı

Çalışmanın başyazarı Lindsay Mullins, ABC News’e yaptığı açıklamada, “Bu gerçekten heyecan verici bir çalışma çünkü normalde birçok tür için ısınan suyun zararlı olduğuna dair savımıza ters düşüyor.” dedi. Ayrıca bilim insanları, çalışmada, iklim değişikliği devam ettikçe kıyı bölgelerindeki ekolojik yapının da değişime uğrayacağına işaret etti.

Dünyanın En Tehlikeli Köpek Balığı Türlerinden Birisi

Boğa köpek balıkları dünyanın en tehlikeli köpek balığı türlerinden biri olarak gösteriliyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli