Bilgisayardan Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Bilgisayardan Silinen Fotoğraflar Nasıl Geri Getirilir?

Dostum, fotoğrafı sildikten sonra üzerinden çok zaman geçmeden geri getirmek istersen telaş etmene gerek yok çünkü, bilgisayarlarda RAM yani Bellek denilen bu donanım her şeyi geçici olarak kaydeder. Altını çiziyorum geçici olarak kaydeder. Eğer ki bilgisayarınızı kapatmadan önce fotoğrafı geri getirmek mümkün çünkü RAM geçici olarak bilgisayarınızı kapatana kadar kendisini temizlemez. Fakat bilgisayarı kapattıktan sonra RAM kendisini tamamen siler.

1- Geri Dönüşüm Kutusuna Bir Bak

Dostum, silinen bir şeyi getirmek için yapabileceğin ilk şey geri dönüşüm kutusuna bakmak olacaktır. Tabi kalıcı olarak bilgisayardan sildiysen Geri Dönüşüm Kutusunda bulamayabilirsin. Heyy telaşlanmana gerek yok bu yapabileceğin ilk ve en basit yöntemdi.

2- Recuva Portable ‘yi İndirin

Reis, burayı okuduğuna göre galiba fotoğrafları kalıcı olarak silmişsin, canın sağ olsun bunun içinde bir çözüm yöntemimiz var. Bir dosya kurtarma programı indirip bir de bu yöntem ile silinen fotoğrafları geri getirmeyi deneyebilirsin. Tabi sana en iyi dosya kurtarma programı Recuva Portable ‘yi kullanmanı öneririm.

3- Son Çare İşi Bilen Birisine Danışman Gerekiyor

Hacı nasıl silmişsen, artık silinen fotoğrafları geri getiremiyorsan daha profesyonel kişilere danışman gerekiyor. Kısaca mahallendeki bilgisayarcıya gidip sorabilirsin.


Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap