8 Saatlik Zaman Kısıtlamalı Beslenme Programı ve Kardiyovasküler Hastalık İlişkisi

Sıradaki içerik:

8 Saatlik Zaman Kısıtlamalı Beslenme Programı ve Kardiyovasküler Hastalık İlişkisi

Aysu Türkoğlu, Yeni Zelanda’nın Cook Boğazı’nı Başarıyla Geçti

68 okunma — 20 Mart 2024 22:04
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65fb33503aab3

Aysu Türkoğlu, Yeni Zelanda‘nın Cook Boğazı‘nı 7 saat 21 dakika 40 saniye içinde başarıyla geçişini gerçekleştirdi.

Aysu Türkoğlu’nun Zorlu Yolculuğu

Cook Boğazı, “Oceans Seven” serisine dahil olan zorlu su yollarından biri olarak biliniyor. Türkoğlu, Türkiye Saati ile sabah 09.00‘da, yaklaşık 13 derecelik soğuk sulara adım attı. Yolculuğu, Yeni Zelanda’nın akşam saatlerinde başladı ve 27 kilometre uzunluğundaki parkurun karanlıkta tamamlanmasıyla son buldu.

Büyük Başarı ve Kutlamalar

Aysu Türkoğlu’nun Cook Boğazı geçişini 7 saat 21 dakika 40 saniye içinde tamamlaması üzerine bitiş çizgisine ulaşması, yanında bulunan ekip üyeleri tarafından heyecan ve duygusal anlarla karşılandı. Türkoğlu, finiş noktasından bot ile tekneye dönerken Türk bayrağını açtı ve bu özel anı, sosyal medya hesabı üzerinden canlı yayınla takipçileriyle paylaştı.

Geçmiş Başarıları

Aysu Türkoğlu, daha önce 30 Temmuz 2022‘de İngiltere ile Fransa arasındaki Manş Denizi‘ni 16 saat 28 dakika gibi kısa bir sürede geçerek “en genç Türk” unvanını kazanmıştı. Ayrıca, geçen yıl 9 Ağustos‘ta yaklaşık 40 kilometre uzunluğundaki Kuzey Kanalı‘nı 11 saat 48 dakika 19 saniye gibi kısa bir sürede yüzerek geçmiş ve “İlk Türk kadını ve en genç Türk sporcu” olarak tarihe geçmişti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli