Melis Fırat’ın yeni düeti ‘Soygun’ 3 günde 1 milyon izlenmeyi geçti

Sıradaki içerik:

Melis Fırat’ın yeni düeti ‘Soygun’ 3 günde 1 milyon izlenmeyi geçti

NATO’nun Siber Savunma Tatbikatı Kilitli Kalkan 2024 Gerçekleştirildi

36 okunma — 29 Nisan 2024 15:19
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 662f9043aeb68

Estonya’da Düzenlenen Kilitli Kalkan 2024 Tatbikatı Hakkında Detaylar

NATO Siber Savunma Mükemmeliyet Merkezi (CCDCOE) koordinatörlüğünde gerçekleştirilen Kilitli Kalkan 2024 Tatbikatı, Estonya’nın Tallinn kentinde düzenlendi. HAVELSAN siber güvenlik uzmanları, tatbikatta altyapı ve senaryo oluşturma görevleriyle “Yeşil Takım”da yer aldı.

3.000’den Fazla Siber Güvenlik Uzmanı Bir Araya Geldi

Tatbikatta, 4 binden fazla siber güvenlik uzmanı 40’tan fazla ülkeden bir araya geldi. Kritik dijital altyapılara karşı gerçekleştirilebilecek siber saldırılara ilişkin savunma senaryoları test edildi.

HAVELSAN Uzmanlarından Önemli Destek

HAVELSAN uzmanları, NATO CCDCOE paydaşı olarak “yapay zekanın siber güvenliği” ve “ileri seviye zararlı yazılım analizi” konularında senaryo ve altyapı desteği sağladı.

Kilitli Kalkan Tatbikatı’nın Önemi

Kilitli Kalkan Tatbikatı, siber güvenlik uzmanlarının ulusal bilgi teknolojisi sistemlerini ve kritik altyapıyı gerçek zamanlı saldırılar altında savunma becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyor. Tatbikatta ekipler, gerçekçi senaryolarla büyük ölçekli siber olayları ele alma konusunda deneyim kazanıyor.

Ulusal Siber Olay Müdahale Ekipleri

Kilitli Kalkan Tatbikatı’nda, ekipler kurgusal bir ülkeye yönelik büyük ölçekli bir siber olayı tüm sonuçlarıyla ele alma konusunda yardımcı olmak üzere görevlendirilen “Ulusal Siber Olay Müdahale Ekipleri” rolünü üstleniyor. Ekiplerin olayları raporlamada, stratejik kararları uygulamada ve adli, hukuki ve medyayla ilgili zorlukları çözmede etkili olmaları bekleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli