Erkunt Traktör CEO’su Tolga Saylan: Çiftçiler, Bu Ülkenin Gücü ve Gururudur!

Sıradaki içerik:

Erkunt Traktör CEO’su Tolga Saylan: Çiftçiler, Bu Ülkenin Gücü ve Gururudur!

Google, Yapay Zeka Modellerinde Kalite İyileştirmeleri Yaptı

21 okunma — 15 Mayıs 2024 10:08
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 66445f5d70d1d

Gemini Serisine Yeni Modeller Eklendi

Google, “Gemini 1.5 Pro” modelinde çeviri, kodlama ve akıl yürütme gibi temel kullanım durumlarında kalite iyileştirmeleri yaptığını duyurdu. “Gemini 1.5 Flash” modelinin ise tepki hızının en önemli olduğu görevler için optimize edildiği belirtildi. Bu yeni modelin konuşmaları özetleyebilme, resimlere ve videolara altyazı ekleme, büyük dokümanlardan veri çıkarma gibi özelliklere sahip olduğu vurgulandı.

Yeni Nesil Modeller Tanıtıldı

Google, Gemma ailesine eklediği yeni modellerle de dikkatleri üzerine çekti. “Project Astra” ile yapay zeka asistanlarının gelişimine dair ilerlemeler paylaşılırken, yüksek çözünürlüklü video oluşturmaya yönelik Veo ve metinden görüntüye dönüşüm sağlayan Imagen 3 modelleri duyuruldu. Ayrıca Gemini ile fotoğraf aramanın yeni yolu olan “Ask Photos” özelliği tanıtıldı.

Filistin Destekçileri Google Karargahında Protesto Düzenledi

Öte yandan, Filistin destekçileri, Google’ın ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Mountain View’daki genel merkezinde düzenlenen “Google I/O 2024” konferansının girişini kapatarak, Project Nimbus’u ve İsrail’in Gazze ve Refah’a yönelik saldırılarını protesto etti. Protestocuların taşıdığı pankartlarda, “İsrail apartheidine teknoloji yok”, “Soykırım için çalışmayacağız” ve “Kötü olma, Project Nimbus’u bırak” gibi sloganlar yer aldı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli