Teknoloji İle Ortaya Çıkan Detaylar

Sıradaki içerik:

Teknoloji İle Ortaya Çıkan Detaylar

Starlink’de Beklenmeyen Detay

160 okunma — 18 Mart 2023 16:49
avatar

Oyun HaberTR

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Screenshot 5

İlk lansmanında yıldırım hızında internet mesajı veren SpaceX’in Starlink’i yavaşlamaya başladı. Interesting Engineering’de yayınlanan rapora göre uydu internet hizmetini ne kadar çok kişi kullanırsa, o kadar yavaşlıyor gibi görünüyor. Şirketin daha fazla tempobet Starlink uydusu göndermesi ise uzay güvenliği ile ilgili korkuları artırıyor.

PC Gamer’dan bir rapor, ABD ve Kanada’daki Starlink kullanıcılarının son aylarda daha düşük indirme hızları yaşadığını ve bunun hizmete abone olan kişi sayısı göz önüne alındığında tıkanıklıktan kaynaklanabileceğini belirtiyor.

Ookla’dan bir raporda ise insanlar, anket yapılan her ülkede Starlink hızlarının, hizmete daha fazla kullanıcı kaydoldukça azaldığını söylüyor.

Yalnızca ABD’de, ortalama indirme hızı saniyede 90 Megabit’ten (Mbps) 62.5 Mbps’ye düştü.

SpaceX, uydularını yörüngeye fırlatmaya devam ediyor, bu da gökbilimcileri de endişelendiren tıkanıklığa yol açabilir.

Aslında, gökbilimciler ve bilim insanları, uydu mega takımyıldızlarının potansiyel çevresel etkilerine ilişkin daha fazla ve daha iyi düzenleme tempobet giriş ve araştırma için baskı kuruyor.

NASA bile Starlink uydularının, Dünya’ya zarar verebilecek bir asteroidi tespit etme kabiliyetini tehlikeye atabileceği konusunda uyardı .

Öte yandan SpaceX, uydularını çıplak gözle görünmez hale getirecek yeni önlemleri hayata geçireceğini duyurdu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli