Stadia’ya Yeni Bir Özellik Daha

Yazı İçi Başlık Altı Reklam Alanı
 Stadia’ya Yeni Bir Özellik Daha

Stadia Nedir ?

Google tarafından geliştirilen yeni bir platform olarak tanımlayabiliriz Stadia’yı çünkü bulut bir ortamda oyun oynamamıza olanak tanımaktadır. Düşük sistem özelliklerine sahip bir bilgisayarınız var ve siz Witcher 3 oynamak istiyorsunuz ama bilgisayarınızın özellikleri buna izin vermiyor, en düşük ayarlarda bile oynayamıyorsunuz. Stadia bu sorunun önüne geçmek için gelmektedir.

Bulut Ortamda Nasıl Oyun Oynamamıza Olanak Tanıyor ?

Stadia’nın amacı internet bağlantınızın olduğu her zaman en gelişmiş özelliklere sahip oyunları bile ekipman gerekmeden oynamanızı sağlamaktır. Stadia’da oynamak istediğiniz oyunu indirmeye gerek yoktur. Oyuna tıkladığınızda oynayabileceksiniz. Bu işlemleri Google Bulut Servisler ile yapmayı planlamaktadır. Stadia bu olayı başarırsa oyun sektörü bir evrim geçirecektir.

Achievements(başarılar) Özelliği

Oyunlara eğlence ve uğraş katan etkenlerden birisi de oyun içerisindeki hedeflerdir yani başarımlar. Stadia üzerinde oynadığımız oyunlarda da bu özellik aktif olacaktır. Oyun içi hedefler bir şeyler başardıkça bizlere ödül verecek ve o oyunu daha çok oynamamıza neden olacaktır. Oyun keyfimizi arttırmayı hedeflemektedir bu özelliğiyle Stadia.


Yazı İçi Benzer Yazı Altı Reklam Alanı
Yorum Yap
Yapılan Yorumlar
1
 • Oyun Haber TR
  Oyun Haber TR
  Konu Sahibi
  ziyaretci
  1 sene önce

  […] dair güncel bilgiler ve haberler için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Stadia’ya Yeni Bir Özellik Daha başlıklı haberimizde ilginizi […]

  Cevapla
  2