<script async src="https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-8167857550592678" crossorigin="anonymous"></script> Çıkan Çatışma Sonucu 3 Kişi Yaralanadı - Oyun Haber TR
Irak’ta 57 Müdür Görevden Alındı

Sıradaki içerik:

Irak’ta 57 Müdür Görevden Alındı

e
sv

Çıkan Çatışma Sonucu 3 Kişi Yaralanadı

67 okunma

Filistinliler, Adnan’ın açlık grevinin 87. gününde hayatını kaybetmesini protesto etmek için Ramallah ve Bire kentlerinde gösteri düzenledi.

İsrail askerleri göstericileri trendbet dağıtmak için plastik mermi ve göz yaşartıcı gaz kullanırken, göstericiler de askerlere taş atarak karşılık verdi.

Sahadaki sağlık görevlileri, yaptığı açıklamada, kauçuk kaplı metal mermiyle yaralanan 3 kişiye ve gazdan etkilenen onlarcasına tıbbi müdahalede bulunduklarını söyledi.

Sağlık görevlileri, yaralılardan 2’sinin sahada tedavi edildiğini, birinin ise hastaneye kaldırıldığını belirtti.

Adnan, 87 gündür açlık grevindeydi

Filistinli 44 yaşındaki tutuklu Hıdır Adnan, İsrail’in “idari tutukluluk” uygulamasıyla yargılama olmaksızın cezaevinde tutulmasına karşı başlattığı açlık grevini 87 gündür sürdürüyordu.

Filistinli direniş grupları, Adnan’ın, bugün erken saatlerde hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

İnsan hakları kuruluşları, Adnan’ın trendbet giriş ağırlaşan sağlık durumu nedeniyle hapishaneden hastaneye sevk edilmemesi halinde “kesin ölüm riski ile karşı karşıya olduğunu” açıklarken İsrail otoriteleri bunu reddetmişti.

  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli