KoçZer’in yeni dijital platformu ZerGO, e-ticaret deneyimini B2B’ye taşıyor

Sıradaki içerik:

KoçZer’in yeni dijital platformu ZerGO, e-ticaret deneyimini B2B’ye taşıyor

Yapay Zeka ve Eğitim İlişkisi Yeniden Gündemde

46 okunma — 24 Mayıs 2024 13:16
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 665068ee16e76

Yapay Zeka, Geometri Problemlerini Anlık Çözüyor

Yapay zeka ile eğitim arasındaki ilişki yeniden gündeme geldi. İstanbul Medipol Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Servet Bayram, yapay zekanın bir öğrenci ile anlık olarak geometri problemlerini çözmesiyle dikkatleri üzerine çekti.

ChatGPT’nin Gelişimi

Prof. Dr. Bayram, ChatGPT’nin insanlar tarafından kullanıldıkça her geçen gün daha da geliştiğini belirtti. Yapay zeka programı, başlangıçta internetten sentezlediği bilgilerle Batı kaynaklı konularda başarılı olurken, kültürel doku gerektiren alanlarda başarısı düşük kaldı.

Yeni Model GPT-4o’nun Yetenekleri

GPT-4o’nun ses, metin ve görüntü üzerinde mantık yürütme yeteneği ile gerçek zamanlı konuşma ve duygusal durumları algılama gibi özelliklere sahip olduğunu vurgulayan Bayram, yapay zekanın öğrencilere ve öğretmenlere önemli destekler sunduğunu ifade etti.

Olumsuz Etkiler ve Öneriler

Bayram, yapay zekanın insan etkileşiminden uzaklaşma, iletişim becerilerinde bozulma gibi olumsuz etkilere neden olabileceğini belirtirken, bu teknolojilerin bilinçli bir şekilde kullanılması gerektiğini vurguladı.

Milli Dijitalleşme ve Kişisel Bilgi Gizliliği

Yapay zekanın kişisel bilgi gizliliğini tehdit ettiğine değinen Bayram, milli dijitalleşmenin önemine dikkat çekerek, ulusal politikaların oluşturulması gerektiğini ifade etti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli