Huawei ‘den “Geleceğin işletim sistemi!” HarmonyOS

Sıradaki içerik:

Huawei ‘den “Geleceğin işletim sistemi!” HarmonyOS

Whatsapp “Kendiliğinden silinen mesajlar” özelliğini deniyor

529 okunma — 08 Ağustos 2020 18:21
avatar

Oyun HaberTR

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

whatsapp silinen mesajlar

Dünyanın en çok kullanılan uygulamalarından biri olan WhatsApp, rakiplerinden geri kalmamak için bir özelliği test etmeye başladı. Telegram gibi rakiplerinde bulunan ve kullanıcılar tarafından “nefret edilen özellik” diye tabir edilen bir özellik WhatsApp Beta sürümünde görüldü. Kendiliğinden silinen mesajlar özelliği şuan bazı WhatsApp Beta kullanıcılarına sunulmuş durumda.

WhatsApp kendiliğinden silinen mesajlar özelliğini deniyor

Telegram’da bulunan bu özellik, sohbetteki karmaşayı önlüyor. Örneğin arkadaşınıza bir şifre göndereceksiniz, fakat bu şifre bir gün sonra geçerliliğini yitirecek. Arkadaşınızın sohbet içerisinde kafası karışmasın diye o mesajın bir gün sonra otomatik olarak silinmesini sağlayabileceksiniz.

whatsapp kendiliğinden silinen mesajlar

Mesajların silinmesini istemiyorsanız bir ekran görüntüsü alabilir veya mesajı bir başkasına yönlendirebilirsiniz. Kendiliğinden silinen mesajlar en fazla bir hafta sonrasına ayarlanabilecek. Bu özellik cihazımızdaki ekran görüntüleri klasörünü işgal edecek gibi görünüyor.

Kendiliğinden silinen mesajlar özelliğinin haricinde bir özellik daha uygulamanın bünyesine katılacak. Bir kişiyi veya bir grubu susturmak istediğinizde en fazla bir yıl için susturabiliyorsunuz. Beta’da test edilen özellik, “sonsuza kadar sustur” seçeneğini ekleyecek. Bu sayede bir karmaşanın daha önüne geçilmiş olacak.

Bu özellikler WhatsApp’ın beta sürümünü kullanan bazı kullanıcılara sunuldu. Bu yeniliklerin ne zaman tüm kullanıcılara dağıtılacağı ise bilinmiyor. Alınan geri bildirimlere göre özelliklerin bazıları hiç eklenmeyebilir.

Kaynak: https://shiftdelete.net/nefret-edilen-ozellik-whatsapp-icin-test-ediliyor

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli