AlphaFold 3: Biyoloji ve Yapay Zeka’nın Buluşması

Sıradaki içerik:

AlphaFold 3: Biyoloji ve Yapay Zeka’nın Buluşması

Ulusal ve Uluslararası Boyutta Tahıl Konferansı Ankara’da Gerçekleştirildi

16 okunma — 11 Mayıs 2024 20:11
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 663fa6ca748c0

TMO Genel Müdürü Güldal: “Hasat Yılı Değerlendirilmeye Alınmalı”

HUBUDER tarafından TMO desteğiyle düzenlenen Uluslararası 2024 Hasadına Doğru Türkiye ve Dünyada Tahıl Konferansı, Ankara Sheraton Otel’de gerçekleştirildi. Konferansta TMO Genel Müdürü Güldal, salgın, ekonomik krizler ve savaş gibi durumların ülkeleri ticari ve ekonomik yönden etkilediğini vurgulayarak, her hasat yılının kendine has değerlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Güldal: “Buğday Ekim Alanları Artıyor”

Güldal, ülkemizde buğday ekim alanlarının arttığını ve pozitif fiyatlandırmaların bu artışı tetiklediğini ifade ederek, TMO’nun geçen yıl tarihinin en yüksek alımını gerçekleştirdiğini belirtti. Ayrıca son yıllarda dünyada bereketli sezonlar yaşandığını ve bu yıl dünya genelinde üretim seviyelerinin geçen yıla yaklaşacağını aktardı.

TMO Hazır: “Rekolte Bereketli Olacak”

Güldal, Türkiye’de rekoltenin bu yıl bereketli olmasını beklediklerini ve TMO’nun her türlü projeksiyona hazır olduğunu belirtti. TMO’nun alımlarını üreticilerin tercihlerine göre yapacaklarını ve bu yılın önemli bir stok oluşturma dönemi olacağını vurguladı.

TUSAF Başkanı Tezcan: “TMO’nun Açıklayacağı Fiyatı Bekliyoruz”

Türkiye Un Sanayicileri Federasyonu (TUSAF) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Tezcan, Türkiye’nin un ve makarna ihracatında önemli bir konumda olduğunu belirterek, bu yıl da sektör olarak TMO’nun açıklayacağı fiyatı beklediklerini ifade etti. Ayrıca geçen yıl sağlanan prim desteğinin bu yıl da devam etmesini talep ettiklerini söyledi.

TÜRİB Genel Müdürü Kırali: “Lisanslı Depolama Kapasitesi Artıyor”

Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) Genel Müdürü Ali Kırali, hububatta lisanslı depolama kapasitesinin artmasının önemine değinerek, 2019’da 4 milyon ton olan lisanslı depo kapasitesinin bu yıl 10,4 milyon tona çıktığını açıkladı.

HUBUDER Başkanı Eren: “Türkiye’de İyi Bir Üretim Bekleniyor”

HUBUDER Yönetim Kurulu Başkanı Gülfem Eren ise geçen sezon TMO’nun rekor alımlarından birini gerçekleştirdiğini ve 2024-2025 sezonuna yüksek bir stokla girildiğini belirterek, Türkiye’de iyi bir üretim beklentisi olduğunu paylaştı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli