Apple’ın Karma Gerçeklik Gözlükleri Kullanıcıları Tatmin Edebildi mi?

Sıradaki içerik:

Apple’ın Karma Gerçeklik Gözlükleri Kullanıcıları Tatmin Edebildi mi?

UEFA Raporuna Göre Türk Takımlarının Avrupa’daki Finansal Durumu

70 okunma — 19 Şubat 2024 22:04
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65d3a63c215a0

Süper Lig Takımları Avrupa’da En Fazla Zarar Veren Lig Haline Geldi

UEFA’nın yayımladığı Avrupa Kulüp Finansmanı ve Yatırım Raporu’na göre, Trendyol Süper Lig takımları, finansal performanslarıyla Avrupa’da net öz sermayede en fazla zarar veren ligi oluşturuyor. Bu durumda “Dört Büyükler” olarak adlandırılan Beşiktaş, Trabzonspor, Galatasaray ve Fenerbahçe’nin 2023 yılında Avrupa’da net öz sermayede en fazla zarar eden takımlar arasında yer aldığı açıklandı.

“Dört Büyükler” Avrupa’da İlk 10’da Yer Aldı

Geçen yılki verilere göre, “Dört Büyükler” Avrupa’da 2023 yılı net öz sermaye zararında ilk 10 takım arasında kendilerine yer buldular. Beşiktaş 151 milyon avro zararla 4. sırada, Trabzonspor 110 milyon avro zararla 5. sırada, Galatasaray 109 milyon avro zararla 6. sırada ve Fenerbahçe ise 82 milyon avro zararla 7. sırada yer aldılar.

UEFA’dan Gelen Uyarı

UEFA, kulüplerin gelecekte lisans alabilmek için bilançolarını güçlendirmeleri gerektiğini vurgulayarak, Türk takımlarını uyardı. Geçtiğimiz yıl en fazla net öz sermaye zararı veren kulüp ise 436 milyon avro ile İtalyan ekibi Roma oldu.

Galatasaray ve Trabzonspor, En Fazla Zarar Eden Takımlar Arasında

Geçen yıl Avrupa’da en fazla zarar açıklayan 10 takım arasında Galatasaray ve Trabzonspor da kendilerine yer buldu. Trabzonspor 53 milyon avro zararla 8. sırada, Galatasaray ise 48 milyon avro zararla 9. sırada yer aldı.

Trabzonspor, Faaliyet Zararında Avrupa’da İlk 5’te

Trabzonspor, 2023 yılında 35 milyon avro faaliyet zararıyla Avrupa’da ilk 5’te yer alırken, en fazla faaliyet zararı açıklayan takım ise İspanyol ekibi Barcelona oldu.

Süper Lig’de 18 Takım Net Öz Sermaye Zararı Verdi

Trendyol Süper Lig, UEFA’ya üye 55 ülke arasında net öz sermayede en fazla zarar veren kulüp sayısına sahip. Rapora göre, Süper Lig’den 18 kulüp toplam 814 milyon avro net öz sermaye zararına ulaştı. Ayrıca, Süper Lig takımlarının 1 milyar avroluk brüt banka borcuyla Avrupa’da 4. sırada yer aldığı belirtildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli