Gmail Müşteri Hizmetleri

Sıradaki içerik:

Gmail Müşteri Hizmetleri

Ücretli Öğretmen Maaş Hesaplama

2231 okunma — 03 Mayıs 2022 17:05
avatar

enuygunkredi

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

ucretli-ogretmen-maas-hesaplama

Ücretli öğretmen maaşı kadro unvanına göre değişkenlik göstermektedir. Aynı zamanda ücretli öğretmen maaşı hesaplama için programlar bulunuyor. Bu programlarda unvan, çalışma saati ve gelir vergisi oranı hesaplanmaktadır. Dolayısı ile ücretli öğretmen maaşı ortaya çıkmaktadır. Ücretli öğretmen maaşı hakkında da ön bilgi almak için çeşitli hesaplama programları bulunuyor. Sizler de ücretli öğretmen maaşı hesaplama programı kullanarak ne kadar para alacağınızı belirleyebilirsiniz.

 Ücretli öğretmenler, devlet okullarında girdiği ders sayısına göre ücret almaktadır. Aynı zamanda ücretli öğretmenlerin devlette kadrosu yoktur. Dönem ya da sene bitişinde çalışmaları da son bulur. Eğer bir sonra ki sene tekrar devlet okulunda ücretli öğretmenlik yapmak istiyor ise e-Devlet üzerinden ücretli öğretmenlik başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Ücretli öğretmenlik, devlet okullarında çalışma saatlerine göre ek ders olarak bilinmektedir. Ancak günümüzde ek ders yerine ücretli öğretmenlik olarak tanımlanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı yazışmalarında dikkat edildiğinde “Ek ders ücreti karşılığı öğretmen görevlendirilmesi” şeklinde bir ibare yer almaktadır. Ancak ücretli olmak için bazı şartlar bulunmaktadır. Bunun için 4 yıllık bir fakülteden ya da 2 yıllık bir ön lisans programından mezun olunması gerekiyor. Lise mezunu olan kişiler ücretli öğretmenlik yapamazlar.

2022 Ücretli Öğretmen Maaşı Hesaplama

2022 ücretli öğretmen maaşı hesaplama için pek çok program bulunuyor. Ücretli öğretmenlik maaşını hesaplarken vereceğiniz ders saatini belirtmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda bir ücretli öğretmen haftada en çok 30 saat derse girebilir. Bu öğretmenlerin SGK primleri 15 gün üzerinden ödenmektedir. Eğer kalan günlerin de ödenmesini istiyorsanız sizlerin ödeme yapması gerekmektedir. Ayrıca resmi tatiller, kar tatili ve bayramlar da ücretli öğretmenlerin maaşlarında kesinti olmaktadır.

Milli Eğitim Politikaları ve Norm durumlarından dolayı devlet okullarında öğretmen ihtiyacı olmaktadır. Bu gibi durumlarda devlet de öğretmen açığı ücretli öğretmenler ile giderilmektedir. Ancak ücretli öğretmenler düşük ücretler de çalışmaktadır. Çalıştıkları saate göre ücret kazandıkları için maaş hesaplama programlarını kullanabilirsiniz. Eğer birden fazla derse giriyorsanız daha fazla maaş alabilirsiniz.

Ücretli öğretmen maaş hesaplama aracı kullanarak alacağınız ücreti öğrenebilirsiniz. Maaş dönemi, gündüz girilen ders sayısı, gece girilen ders sayısı, vergi dilimi ve medeni duruma göre ücretli öğretmenlerin maaşları değişkenlik göstermektedir. Ancak diğer öğretmenlere göre ücretli öğretmenler girdiği ders sayısına göre ücret almaktadır. 2022 yılında ücretli öğretmen maaşları çalışacak dönem ve saate göre şekillenmektedir. Ancak normal öğretmenlere göre ücretli öğretmenler daha düşük maaş almaktadır.

Ücretli Öğretmen Maaş Hesaplama Programı

Ücretli öğretmen maaşı hesaplama programı kullanarak ne kadar maaş alacağınızı öğrenebilirsiniz. Ücretli öğretmenler haftada 30 saat ders verme hakkına sahiptirler. Bu şekilde düşünülür ise 4 haftada ya da 4 buçuk hafta bir eğitim süreci bulunmaktadır. Dolayısı ile ücretli olarak çalışan bir öğretmen ayda 120 ile 130 saat ek ders ücreti almaktadır. Ayrıca öğretmen hem meslek öğretmeni ise hem de halk eğitimden sertifika almış ise 40 saatlik ders verme hakkına sahip olur. Haftada 40 saat derse girmek de oldukça yorucu olacaktır.

Ücretli öğretmenlerin maaşları çalışma saatlerinde göre değişmektedir. Aynı zamanda unvan da maaşların değişmesinde rol oynamaktadır. Ücretli öğretmenlik başvurusu onaylanan kişiler ücretli öğretmen maaş hesaplama robotu aracılığıyla ders saatleri ve unvanına göre ne kadar ücret alacağını önceden öğrenebilir. Ücretli öğretmen maaş hesaplama programlı günümüzde yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. En doğru sonucu almak için sizler de belirttiğimiz programı kullanabilirsiniz. Ücretli öğretmen maaşı programları oldukça fazladır. Ancak hepsinden sonuç aynı çıkacağı için sadece birini kullanmanız yeterli olacaktır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli