James Webb Uzay Teleskobu, Evrenin En Uzak Galaksisini Tespit Etti

Sıradaki içerik:

James Webb Uzay Teleskobu, Evrenin En Uzak Galaksisini Tespit Etti

TÜSİAD Başkanı Orhan Turan’dan Değerlendirmeler

29 okunma — 31 Mayıs 2024 20:19
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 665a0699734c4

Dünya Ekonomisinde ve Küresel Güç Mimarisi

TÜSİAD Başkanı Orhan Turan, dünya ekonomisinin ve küresel güç mimarisinin yaşadığı önemli değişimlere ve kırılganlıklara dikkat çekti. Son yıllarda salgınlar, finansal çalkantılar, enerji krizi, terör olayları gibi pek çok felaketle karşı karşıya kalındığını belirtti. Ayrıca yeşil ve dijital dönüşümün dünyanın geleceğini şekillendirdiğine vurgu yaptı.

Yerel Yönetimlerde Dönüşüm ve Yönetişim

Orhan Turan, yerel yönetimlerin yaşanan değişimlere ayak uydurabilmesi için dönüşüme ihtiyaç olduğunu vurgulayarak, büyüme, gelir dağılımı, istihdam gibi konularda zorluklarla karşı karşıya kalınabileceğini belirtti. Yerel yönetimlerde yönetişim alanında dönüşüm gerektiğini söyleyen Turan, yetkiyi tabana yaymanın önemine değindi.

Yerel ve Merkezi İdareler Arası İş Birliği

Orhan Turan, yerel ve merkezi idare arasında uyum ve iş birliğinin önemine dikkat çekerek, toplumsal ihtiyaçlara cevap verebilmek için yeni bir iş birliği modeline ihtiyaç olduğunu belirtti. Türkiye’nin çoklu krizleri aşabilmesi için sivil toplum, kamu, özel sektör gibi paydaşların iş birliği yapması gerektiğini vurguladı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli