İş İnsanı Özge Taşker Defilede

Sıradaki içerik:

İş İnsanı Özge Taşker Defilede

Türksat Uydularıyla Haberleşme Alanında Dışa Bağımlılık Son Buluyor

25 okunma — 05 Temmuz 2024 10:09
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 66879c1828f0d

Türkiye, Uydular Aracılığıyla Dışa Bağımlılığını Ortadan Kaldırıyor

Türksat’a göre, Türkiye, her fırlattığı uyduyla haberleşme alanında dışa bağımlılığını azaltıyor. Uydular, özellikle televizyon yayıncılığı sektöründe yerli içeriklerin gelişmesine ve ihracatına katkı sağlarken Türkçe’nin daha fazla konuşulmasını sağlıyor.

Yerel Televizyon Kanalları Artık Daha Geniş Kitlelere Ulaşıyor

Uydular, yerel televizyon kanallarının ulusal ve uluslararası alanda var olma imkanı sunmasına olanak tanıyor. Böylece, Türkiye ve yurt dışındaki vatandaşlar, bölgesel kanallara daha kolay bir şekilde erişebiliyor.

Geniş Kapsama Alanıyla İnternet Hizmeti Veriliyor

Türkiye’nin uyduları, Ka Bant kapasitesi sayesinde Orta Doğu’dan Afrika’ya kadar geniş bir coğrafyaya internet hizmeti sağlıyor. Ayrıca, uydular aracılığıyla karasal altyapıyla ulaşılamayan bölgelere de internet hizmeti götürülebiliyor.

TürksatVSAT İle Haberleşme Daha Kolay ve Güvenli Hale Geliyor

TürksatVSAT hizmeti sayesinde, televizyon yayıncılığından ses, veri, internet, intranet, acil durum haberleşmesi gibi birçok alanda hizmet sunuluyor. Kamu kurumları ve özel şirketler, TürksatVSAT ile daha az maliyetle haberleşme imkanına sahip oluyor.

Köy Okulları da İnternetle Buluşturuluyor

TürksatVSAT antenleri aracılığıyla binlerce köy okulu internete kavuşturuluyor. Altyapısı olmayan okullara yüksek hızda internet hizmeti ulaştırılarak, eğitim kalitesinin artması hedefleniyor. Turksat 5B’nin devreye girmesiyle internet hızı da 100 megabitin üstüne çıkmış durumda.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli