MedyaWeb İle Her Sektöre Uygun Hazır Web Sitesi Tasarımları

Sıradaki içerik:

MedyaWeb İle Her Sektöre Uygun Hazır Web Sitesi Tasarımları

Türk Teknoloji Girişimi Dream Games’in Royal Match Oyunu, En Çok Gelir Elde Eden Mobil Oyun Oldu

108 okunma — 25 Aralık 2023 19:46
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Bakan Kacır, Türk girişimi Dream Games’in başarısını paylaştı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, İngiliz Financial Times gazetesinin haberine atıfta bulunarak, Türk teknoloji girişimi Dream Games’in “Royal Match” adlı mobil oyununun en yüksek gelir elde eden oyun olduğunu duyurdu. Bakan Kacır, oyunun 2021 yılında 2 milyar dolara ulaşan yıllık geliriyle başarısını kanıtladığını belirtti.

Royal Match, Candy Crush’ı geride bıraktı

Bakan Kacır’ın paylaştığı haberde, “Royal Match, Candy Crush’ı app store’daki tahtından etti.” başlığı kullanıldı. Bu başarı, Apple ve Google’ın online uygulama mağazalarında yapılan harcamaları raporlayan Data.ai şirketinin verileriyle desteklendi. Dream Games’in Royal Match oyununun, Candy Crush gibi popüler rakiplerini geride bıraktığı vurgulandı.

Küçük bir Türk ekibi büyük bir başarıya imza attı

Bakanlık tarafından yapılan açıklamada, Dream Games’in “Royal Match” oyununun küçük bir Türk ekibi tarafından geliştirildiği ve Microsoft’un sahip olduğu Candy Crush gibi büyük oyunların gölgesinde kalmayı başardığı belirtildi. Açıklamada, İngiliz gazetesinin, Dream Games’in kısa vadeli para kazanmak yerine oyunu sürekli geliştirmeye odaklanan bir şirket olduğunu vurguladığı ifade edildi.

Dream Games Üst Yöneticisi (CEO) Soner Aydemir’in daha önce kurduğu Peak Games’in dünya oyun devlerinden Zynga’ya satıldıktan sonra Dream Games’i kurduğu hatırlatıldı. Dream Games’in başarısı, Türk teknoloji sektörünün uluslararası alanda da rekabet edebilir bir konuma geldiğini gösteriyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli