Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı ile Görüştü

Sıradaki içerik:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin İlk Astronotu Alper Gezeravcı ile Görüştü

TÜKON Başkanı: Sevgililer Günü Tüketim Tuzaklarından Kaçının

89 okunma — 11 Şubat 2024 20:11
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65c8ffc190f3e

TÜKON Genel Başkanı Aziz Koçal, Sevgililer Günü’nün sadece tüketim tuzağı olduğunu ve bu tür özel günlerde gereksiz harcamalardan kaçınılması gerektiğini söyledi.

TÜKON Genel Başkanı Aziz Koçal, 14 Şubat Sevgililer Günü’nün sadece tüketim tuzağı olduğunu ve sevginin yılda bir kez hatırlandığı bir günün gerçek sevgi olmadığını belirtti. Koçal, Sevgililer Günü’nün tüketimi körüklemek amacıyla ilan edildiğini ve bu tür özel günlerde gereksiz tüketim harcamalarının gerçekleştirildiğini söyledi.

Fiyatların Şişirildiği İddiası

Koçal, Sevgililer Günü’nün reklam kampanyaları ve indirimlerde sevgi gibi kutsal bir duygunun kullanıldığını ve çılgınca tüketimi teşvik ettiğini söyledi. Sevgiyi basit bir hediye ile ölçmenin yanlış olduğunu vurgulayan Koçal, bu tür günlerde fiyatların önce şişirildiğini, ardından indirim yapılarak tüketicilerin yanıltıldığını ifade etti.

İnternet Alışverişine Dikkat

Koçal, tüketicilerin Sevgililer Günü harcamaları yaparken sosyal medyadaki aldatıcı ve yanıltıcı reklamlara karşı dikkatli olmaları gerektiğini söyledi. Koçal, sahte kampanya ve indirimlere karşı uyararak, güvenilir alışveriş platformlarının tercih edilmesi gerektiğini belirtti. Ayrıca, tüketicilerin internet adreslerine dikkat etmeleri ve online alışverişlerinde güvenli siteleri seçmeleri gerektiğini vurguladı.

Tüketici Hakem Heyetine İnternetten Başvuru Yapılabilir

Koçal, tüketicilerin online alışverişlerde en çok mağdur olduklarını belirterek, mağduriyet yaşayan tüketicilerin ikamet ettikleri il veya ilçenin tüketici hakem heyetlerine başvurabileceklerini söyledi. Başvuruların e-Devlet üzerinden de yapılabileceğini belirten Koçal, internet üzerinden yapılan alışverişlerde tüketiciye 14 gün içinde cayma hakkı olduğunu ve ürünün iade edilebileceğini vurguladı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli