İzmir Diş Hekimleri Odası’nda (İZDO) 20’nci dönem seçimleri tamamlandı.

Sıradaki içerik:

İzmir Diş Hekimleri Odası’nda (İZDO) 20’nci dönem seçimleri tamamlandı.

TikTok, Yapay Zeka İçeriği Etiketleme Sürecini Başlatıyor

27 okunma — 10 Mayıs 2024 10:04
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 663dc6f0302d6

TikTok, Kullanıcıları Yanlış Yönlendirmeyi Önlemek İçin Adım Atıyor

TikTok, yapay zekayla üretilen içeriğin farkında olmayan kullanıcıların yanlış yönlendirilmesini engellemek amacıyla önemli bir adım atıyor. Uygulama, kendi bünyesinde kullanıma sunduğu filtrelerde olduğu gibi platforma yüklenen içeriğin de etiketleneceğini duyurdu.

İçerik Kimlik Bilgileri Teknolojisi Kullanılacak

Platforma yüklenen fotoğraf ve video içeriklerine meta veri iliştirilerek yapay zekayla üretilen içeriklerin etiketleneceği belirtildi. TikTok, Adobe, Arm, Intel, Microsoft ve Truepic firmalarıyla işbirliği yaparak oluşturulan İçerik Kanıtlama ve Orijinallik Koalisyonu’nun (C2PA) “içerik kimlik bilgileri” teknolojisini kullanacak.

Şeffaflık ve İçerik Doğrulama Ön Planda

Yapay Zeka ve Medya Entegrasyonu Başkanı Claire Leibowicz, filigran tekniklerine kıyasla “içerik kimlik bilgileri” teknolojisinin şeffaflığa daha çok katkı sağladığını belirtti. TikTok, kullanım koşulları gereği platforma yüklenen gerçekçi yapay zeka içeriklerinin etiketlenmesini zorunlu kılmıştı.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan açıklamalar doğrultusunda, Meta ve Google gibi büyük teknoloji şirketleri de yapay zeka içeriğinin etiketlenmesi konusunda çalışmalara devam ediyorlar.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli