Ukrayna’nın 406. Taburu, UFO Tartışmalarının Odağında

Sıradaki içerik:

Ukrayna’nın 406. Taburu, UFO Tartışmalarının Odağında

TikTok ve Universal Music Group Arasındaki Müzik Hakları Savaşı Devam Ediyor

67 okunma — 29 Şubat 2024 13:07
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65e0574f66e60

TikTok, Universal Music Group ile Anlaşma İmzalayan Şarkıları Kaldırıyor

Geçtiğimiz ocak ayında yaşanan telif hakkı davası sonrasında TikTok’un müzik hakları konusundaki savaşı devam ediyor. Platform, artık Universal Music Group (UMG) ile anlaşma imzalayan sanatçıların tüm şarkılarını kaldırıyor. TikTok, doğrudan UMG ile sözleşme yapan şarkı yazarlarının eserlerini platformdan kaldırmaya başladı.

Universal Music, TikTok’u Zorbalıkla Suçluyor

Universal Music, ödemelerle ilgili sorunlar yaşadıktan sonra TikTok ile kriz yaşamıştı. Müzik endüstrisinde güçlü bir konuma sahip olan Universal, platformun adil değer ödemesi yapmadığını iddia etti. Sanatçıları ve şarkı yazarlarını korumak için çaba harcayan Universal, TikTok’un yapay zekânın zararlı etkilerinden de endişe duyduğunu belirtti.

Müzik Şirketleri ve Telif Hakları

Müzik şirketleri, şarkıların internet üzerinde kullanılması durumunda telif hakkı ödemesi alıyor. TikTok’un milyonlarca kullanıcısı olmasına rağmen, Universal’in gelirinin sadece yüzde 1’ini oluşturduğu belirtiliyor. Şubat ayında TikTok, UMG’nin popüler sanatçılarının şarkılarını kaldırmaya başlamıştı.

TikTok, Universal Music Group ile adil bir anlaşma yapma konusundaki kararlılığını sürdürürken, müzik severler platformda sanatçıların ve şarkı yazarlarının eserlerini keşfetmeye devam edebilecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli