Medela Lactina Süt Sağma Cihazı Kiralama Hizmeti

Sıradaki içerik:

Medela Lactina Süt Sağma Cihazı Kiralama Hizmeti

Ticaret Bakanlığı Tüketici Danışma Hattı’na Yoğun İlgi

46 okunma — 09 Nisan 2024 20:07
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 661575d8ba56e

Artan Başvuru Sayısı Dikkat Çekiyor

Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre, “Alo 175 Tüketici Danışma Hattı” tüketicilerin sorunlarına çözüm sunmaya devam ediyor. Geçen yıl hattı arayanların sayısı 385 bin 682’ye yükselirken, bu yılın ilk çeyreğinde ise 102 bin 319 başvuru yapıldı.

En Çok Şikayet Ayıplı Mal ve Hizmetlerden Geliyor

İlk çeyrekteki başvuruların incelenmesi sonucunda, tüketicilerin en fazla ayıplı mal ve hizmetler konusunda şikayette bulunduğu görüldü. Bu dönemde gelen başvuruların yüzde 45,6’sını ayıplı mal ve hizmetler oluşturdu. İkinci sırada ise yüzde 18,9 ile mesafeli sözleşmeler yer aldı.

Bakanlık Denetim Çalışmalarını Sürdürüyor

Ticaret Bakanlığı, tüketiciyi korumak adına denetim çalışmalarına devam ediyor. Piyasadaki değişiklikleri ve tüketici şikayetlerini dikkate alan Bakanlık, aldatıcı reklamlar, piyasa gözetimi, sözleşmelerin denetimi gibi konuları hassasiyetle ele alıyor.

Yüksek Para Cezaları Uygulanıyor

Bakanlık, tüketici mevzuatının uygulanmasını sağlamak için ciddi para cezaları kesiyor. Geçen yıl 713 milyon lira, bu yılın ilk üç ayında ise 171 milyon lira idari para cezası uygulandı. Aldatıcı reklamlara ise geçen yıl 114 milyon lira, bu yılın ilk çeyreğinde ise 65 milyon lira ceza kesildi.

Bakanlık, tüketici haklarını korumak adına önemli adımlar atmaya devam ediyor. Verilen cezalarla tüketicilerin haklarının korunması ve piyasadaki düzenin sağlanması hedefleniyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli