Max Kruse, Eşi İçin Tribünlerden Gelen Hakaretlere Tepki Gösterdi

Sıradaki içerik:

Max Kruse, Eşi İçin Tribünlerden Gelen Hakaretlere Tepki Gösterdi

Teknoloji Şirketlerinde Artan İşten Çıkarmalar

31 okunma — 01 Mayıs 2024 20:19
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 663279978a8f9

Yüksek Enflasyon ve Küresel Belirsizlikler Şirketleri Etkiliyor

Yüksek enflasyon ve küresel ekonomik belirsizlikler, şirketlerin maliyetlerini artırırken, operasyonel kararlarını gözden geçirmelerine neden oluyor. Jeopolitik gerilimler, iş yüklerini hafifletmek için yapay zeka ve otomasyona yönelmeyi ve işten çıkarmaları tetikliyor.

Teknoloji Şirketlerinde İşten Çıkarmalar Artıyor

2023’ün “verimlilik yılı” olarak belirlendiği teknoloji sektöründe, pek çok şirket yoğun bir şekilde işten çıkarma kararları alıyor. ABD ve Avrupa’da çalışan sayısını azaltma kararı alan dünya devlerinin yanı sıra, diğer teknoloji şirketleri de personel sayısını azaltma kararları açıklıyor.

ABD’de Yüksek İşten Çıkarmalar

ABD merkezli işverenler, Challenger, Gray & Christmas verilerine göre, Ocak 2023’ten bu yana en yüksek seviyede işten çıkarmalar yapıyor. Teknoloji sektöründe ise işten çıkarmalar yıllık bazda azalsa da, maliyetleri düşürme amaçlı çıkışlar devam ediyor.

Teknoloji Devlerinden Ardı Ardına İşten Çıkarma Kararları

Amazon, Google, Twitch, eBay, Microsoft, PayPal gibi küresel şirketler, bu yıl içinde işten çıkarmalar yapacaklarını duyurdular. Özellikle “maliyetleri düşürme” amaçlı işten çıkarmalar, sektör genelinde yaygınlaşmaya devam ediyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli