CWIX 2024’te Türk Firmasının Başarısı: uMAYA SD-WAN

Sıradaki içerik:

CWIX 2024’te Türk Firmasının Başarısı: uMAYA SD-WAN

Teknoloji Devleri Arasındaki Rekabet Alevleniyor: Apple ve Google Arasındaki Reklam Savaşı

35 okunma — 28 Haziran 2024 13:19
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 667e8e2309879

Apple ve Samsung Arasındaki Reklam Savaşı

Geçtiğimiz haftalarda Apple’ın yayınladığı tablet reklamı yaratıcı endüstride tepkilere neden olmuş ve rakibi Samsung da bu fırsatı değerlendirerek Apple’ı hedef aldığı bir reklam yayınlamıştı.

Apple, Google’ı Hedef Aldı

Şimdi de Apple, Google’ı hedef aldığı yeni kampanyasını tüm dünyada yayımladı. Teknoloji devi, dünya çapında reklam panolarına internet tarayıcısı Safari’yi ‘aslında özel bir tarayıcı’ olarak tanıttı. Reklamda Google Chrome’un adı belirtilmese de akıllı telefonlar için en çok indirilen arama tarayıcı olarak ve Safari’yi iki milyondan fazla geride bırakarak Apple’ın ana hedefi.

Google ve Veri Toplama

Apple’ın reklamında atıfta bulunduğu nokta ise Google’ın Chrome tarayıcısı ile kullanıcıların verilerini elinde tutması. Google’ın veri toplamasıyla ilgili siber güvenlik şirketi ESET’in küresel güvenlik danışmanı Jake Moore, Google’ın kullanıcı verilerini topladığını ve bu durumun kullanıcılar için endişe verici olabileceğini belirtti.

2020’de Toplu Dava

2020’de açılan bir toplu davada, Google’ın kullanıcıların web’de gezinme alışkanlıklarını izlediği iddiaları ortaya atılmıştı. Google, bu iddialar üzerine nisan ayında milyarlarca veri kaydını silerek, gizlilik konusundaki hassasiyetini artırmaya çalıştı.

Sonuç olarak; Apple’ın Google’ı hedef aldığı reklam kampanyası, teknoloji devleri arasındaki rekabetin ne kadar yoğun olduğunu bir kez daha gösteriyor. Veri gizliliği ve güvenliği konuları her geçen gün daha da önem kazanırken, bu reklam savaşları sektördeki dengeleri değiştirebilir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli