NASA’nın En Gelişmiş İklim Gözlem Uydusu PACE Fırlatıldı

Sıradaki içerik:

NASA’nın En Gelişmiş İklim Gözlem Uydusu PACE Fırlatıldı

TBMM Genel Kurulunda Grup Başkanvekilleri Gündemi Değerlendirdi

67 okunma — 08 Şubat 2024 20:15
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65c50c4ba9141

Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı Saldırısını Kınadı

Saadet Partisi Grup Başkanvekili İsa Mesih Şahin, TBMM Genel Kurulunda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şahin, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önündeki terör saldırısını kınadı. Aynı zamanda Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerin en büyük sorununun “barınma” olduğunu belirterek, iktidarın konut sözünü tutmadığını öne sürdü. Şahin, “Kimse sayılarla oynamasın. Deprem bölgesi üzerinden siyaset yapılmasına izin verilmemelidir.” dedi. Ayrıca avukatların sorunlarına da dikkat çeken Şahin, birikmiş adli yardım ödemelerinin yapılmasını beklediklerini ifade etti.

DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, Anayasa Mahkemesi’ndeki Yemin Töreninde Yapılan Konuşmayı Eleştirdi

DEM Parti Grup Başkanvekili Sezai Temelli, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada Anayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan’ın yaptığı konuşmaya değindi. Temelli, Arslan’ın “Anayasa Mahkemesi kararlarına herkesin uymak zorunda olduğunu” söylediğini aktardı. Anayasa’nın 153. maddesinde “Anayasa Mahkemesi kararlarının kesin olduğu” hükmünün yer aldığını belirten Temelli, hukuk ve yasa tanımazlığın Türkiye’yi adaletsizliğe sürüklediğini savundu.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, Emeklilerin ve Öğretmenlerin Sorunlarına Dikkat Çekti

İYİ Parti Grup Başkanvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM Genel Kurulunda emeklilerin geçim mücadelesi ve öğretmenlerin sorunlarına dikkat çekti. Dervişoğlu, emeklilerin bayram ikramiyelerinde iyileştirme beklediğini belirtti ve emekli astsubayların aylıklarının yoksulluk sınırının altında olduğunu söyledi. Ayrıca özel okullardaki öğretmenlerin taban maaş haklarının geri verilmesini ve özlük haklarının iyileştirilmesini talep etti.

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Zengin-Fakir Ayrımını Eleştirdi

CHP Grup Başkanvekili Ali Mahir Başarır, Türkiye’de zenginin daha zengin, fakirin de daha fakir hale geldiğine dikkat çekti. Ayrıca Merkez Bankası Başkanı Fatih Karahan’ın açıklamalarına değinen Başarır, seçimden sonra doğal gaz ve elektriğe büyük zam gelmesi beklentisini paylaştı. Emeklilere verilen ikramiyelerin iyileştirilmesi gerektiğini belirten Başarır, asgari ücret oranında ikramiye verilmesi önerisinde bulundu.

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, Emeklilerin Durumunu İyileştirme Sözü Verdi

AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, 2024 yılının “Emekliler Yılı” ilan edildiğini belirterek, emeklilerin alım gücünü artırmak ve mutluluğunu yükseltmek için adımlar atmaya devam edeceklerini söyledi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli