Google Reklam
Stadia’ya Yeni Bir Özellik Daha – Oyun Haber TR
0

Stadia Nedir ?

Google tarafından geliştirilen yeni bir platform olarak tanımlayabiliriz Stadia’yı çünkü bulut bir ortamda oyun oynamamıza olanak tanımaktadır. Düşük sistem özelliklerine sahip bir bilgisayarınız var ve siz Witcher 3 oynamak istiyorsunuz ama bilgisayarınızın özellikleri buna izin vermiyor, en düşük ayarlarda bile oynayamıyorsunuz. Stadia bu sorunun önüne geçmek için gelmektedir.

Bulut Ortamda Nasıl Oyun Oynamamıza Olanak Tanıyor ?

Stadia’nın amacı internet bağlantınızın olduğu her zaman en gelişmiş özelliklere sahip oyunları bile ekipman gerekmeden oynamanızı sağlamaktır. Stadia’da oynamak istediğiniz oyunu indirmeye gerek yoktur. Oyuna tıkladığınızda oynayabileceksiniz. Bu işlemleri Google Bulut Servisler ile yapmayı planlamaktadır. Stadia bu olayı başarırsa oyun sektörü bir evrim geçirecektir.

Achievements(başarılar) Özelliği

Oyunlara eğlence ve uğraş katan etkenlerden birisi de oyun içerisindeki hedeflerdir yani başarımlar. Stadia üzerinde oynadığımız oyunlarda da bu özellik aktif olacaktır. Oyun içi hedefler bir şeyler başardıkça bizlere ödül verecek ve o oyunu daha çok oynamamıza neden olacaktır. Oyun keyfimizi arttırmayı hedeflemektedir bu özelliğiyle Stadia.


Like it? Share with your friends!

0
admin

One Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Geri bildirim: Oyun Haber TR