Intuitive Machines’in Ay’a İniş Görevi Yarım Kaldı

Sıradaki içerik:

Intuitive Machines’in Ay’a İniş Görevi Yarım Kaldı

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Sahteciliği Önlemek İçin Yeni Uygulama Geliştirdi

56 okunma — 29 Şubat 2024 20:08
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65e0ba0cce02c

SEDDK Ve SBM İşbirliği

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK), **sahteciliği** önlemek amacıyla Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM) ile işbirliği yaparak yeni bir uygulama geliştirdi.

Yeni Uygulama Detayları

SEDDK’nin resmi internet sitesinde yapılan duyuruya göre, kefalet poliçeleri ve senetlerindeki sahteciliği engellemek için **Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi**’nde (SBM) yeni bir uygulama başlatıldı. Bu uygulama kapsamında, kefalet senedi kullanıcılarına SBM’nin **”Sigortam360″** uzantısının **”Poliçeler”** sekmesinde bulunan **”birim referans no”** ile kefalet poliçeleri ve senetlerinin gerçekliğini ve geçerliliğini **ücretsiz olarak sorgulama** imkanı sunulmaktadır.

Uygulama Detayları

Kullanıcılar, kefalet poliçeleri ve senetlerinin gerçekliğini ve geçerliliğini sorgulamak için SBM’nin **”https://online.sbm.org.tr/ovm-police/public/kefaletSenedi/sorgu.sbm”** web adresini ziyaret ederek **”birim referans no”** bilgisi ile sorgulama yapabileceklerdir. Bu uygulama sayesinde sahtecilik girişimlerine karşı daha etkin önlemler alınabileceği belirtilmektedir.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli