NASA, Ay İçin Yeni Bir Zaman Dilimi Oluşturuyor

Sıradaki içerik:

NASA, Ay İçin Yeni Bir Zaman Dilimi Oluşturuyor

OpenAI’nin Yapay Zeka Botu Sora YouTube ile Anlaşmayı İhlal Etti

56 okunma — 05 Nisan 2024 15:08
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 660fe9ade48f7

OpenAI’nin Yapay Zeka Botu Sora’nın YouTube Videolarını Kullanması Tartışma Yarattı

OpenAI, yapay zekâ alanında öne çıkan bir şirket olarak, son günlerde Sora adlı yapay zeka botuyla dikkatleri üzerine çekiyor. Ancak, Sora’nın YouTube videolarıyla eğitilmiş olma şüphesi, rakiplerini ve özellikle de Google‘ı rahatsız etmiş durumda.

YouTube CEO’su OpenAI’yi Hedef Aldı

OpenAI‘nin CTO‘su Mira Murati‘ye Sora’nın eğitiminde hangi verilerin kullanıldığı sorulduğunda net bir yanıt alınamadı. Murati, YouTube videolarının kullanılıp kullanılmadığı konusunda bilgi vermekten kaçındı. Bu durum, YouTube CEO’su Neal Mohan‘ı adeta hedef almaya itti.

YouTube CEO’su Mohan, verdiği röportajda, “Bir içerik oluşturucu çalışmasını platformlarına yüklediğinde belirli beklentileri olduğunu ve bu beklentilerden birinin hizmet şartlarına uyulması olduğunu belirtti. Mohan, video parçalarının indirilmesine izin verilmemesinin hizmet şartlarının açık bir ihlali olduğunu vurguladı.

YouTube ve OpenAI Arasında Hukuki Süreç Başlayabilir

Bu durum, Sora’nın gerçek dünyayı öğrenmek için YouTube videolarını kullanmasının OpenAI’nin anlaşmayı ihlal ettiğini gösteriyor. Dolayısıyla, ilerleyen süreçte YouTube’un OpenAI ile hukuki bir sürecin içine girebileceği öngörülüyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli