Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Taner Saral’dan TFF’ye Sert Tepki

Sıradaki içerik:

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Taner Saral’dan TFF’ye Sert Tepki

OpenAI’den Yeni Ses Klonlama Teknolojisi Açıklaması

54 okunma — 04 Nisan 2024 10:03
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 660e50ad61ad3

OpenAI, “Voice Engine” İle Ses Klonlayabilme Yeteneğini Tanıttı

OpenAI, yeni ses klonlama teknolojisi olan “Voice Engine” hakkında bilgi verdi. Bu teknoloji, sadece yazılı metin ve 15 saniyelik tek bir ses örneği kullanarak konuşmacının sesine büyük ölçüde benzeyen bir konuşma üretebiliyor.

2022’de Geliştirilen Teknolojinin Dikkat Çeken Özellikleri

OpenAI’nin 2022 yılında geliştirdiği Voice Engine, kötüye kullanım potansiyeli göz önünde bulundurularak temkinli bir yaklaşım benimsenmiş durumda. Özellikle seçim yılı gibi hassas dönemlerde insanların seslerine benzeyen konuşmalar üretmenin ciddi riskler taşıdığı vurgulanmıştır.

Uluslararası Ortaklarla İş Birliği ile Güvenliğe Önem Veriliyor

OpenAI, Voice Engine’in güvenliği için ABD ve diğer ülkelerden oluşan uluslararası ortaklarla iş birliği yapılarak geri bildirim toplandığını belirtti. Kullanıcı partnerlerine, kimliklerin gizli tutulması, rızanın alınması ve yapay zeka tarafından üretildiğinin açıkça belirtilmesi gibi kurallar getirilmiştir.

Orijinal Sese Sadık Kalan Çeviri Yeteneği

Açıklamada ayrıca, Voice Engine’in orijinal konuşmacının sesini koruyarak çeviri yapabileceği ifade edildi. Bu özellik sayesinde video ve podcast yapımcıları, kendi sesleriyle dünyaya seslenebilecek ve çevrilen metinde orijinal konuşmacının aksanının da korunabileceği belirtildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli