ABD’de İşsizlik Maaşı Başvuruları Beklentilerin Altında Gerçekleşti

Sıradaki içerik:

ABD’de İşsizlik Maaşı Başvuruları Beklentilerin Altında Gerçekleşti

OpenAI, Yeni Yapay Zeka Modeli Sora’yı Tanıttı

97 okunma — 16 Şubat 2024 10:04
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65cf08ee07f49

ChatGPT’nin Geliştiricisi OpenAI, Yapay Zeka Modeli Sora’yı Duyurdu

ABD merkezli teknoloji şirketi OpenAI, yeni yapay zeka modeli Sora’yı tanıttı. OpenAI, yapay zekanın hareket halindeki fiziksel dünyayı anlama ve simüle etme yeteneğini geliştirmeye odaklanan modeller üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Sora, insanların gerçek dünya etkileşimi gerektiren sorunları çözmelerine yardımcı olan bir yapay zeka modelidir.

‘Metinden Videoya’ Yapay Zeka Modeli

Açıklamada, Sora’nın ‘metinden videoya’ yapay zeka modeli olduğu belirtildi. Bu model sayesinde kullanıcılar, isteklerine bağlı olarak ve görsel kaliteyi koruyarak bir dakikaya kadar uzunlukta videolar oluşturabilecekler. OpenAI, Sora’nın zararlar veya riskler açısından değerlendirilmesi amacıyla takım üyelerinin kullanımına sunulduğunu ve geri bildirim almak üzere görsel sanatçılar, tasarımcılar ve film yapımcılarının erişimine açıldığını belirtti.

Karmaşık Sahneler Oluşturma Yeteneği

Sora’nın, birden fazla karakterin, belirli hareket türlerinin ve konu ile arka planın doğru ayrıntılarının yer aldığı karmaşık sahneler oluşturabildiği vurgulandı. Modelin, derin bir dil anlayışına sahip olması sayesinde istemleri doğru bir şekilde yorumlayabilmesine ve canlı duyguları ifade eden ilgi çekici karakterler oluşturabilmesine olanak tanıdığı belirtildi.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli