Müslüman Olan Kadın’ın Adı Belli Oldu

Sıradaki içerik:

Müslüman Olan Kadın’ın Adı Belli Oldu

Nurdağında Sevindiren Gelişme

203 okunma — 21 Nisan 2023 12:38
avatar

Basin Bulteni

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Screenshot 2 7

İlçede mevcut kaymakamla birlikte 7 kaymakamın görev yaptığını anımsatan Akın, şöyle konuştu:

“İlçemizde 6 bin 175 yerleştirilmiş konteyner var. Bizim planladığımız sayı 7 bin 20. Kalan kısımları, sevkiyat aşamasında. Ailelerin yerleştiği konteyner sayısı ise 5 bin 500’ün üzerinde. Nurdağı ilçesinde yerleştirilmiş konteyner sayısında yüzde 85 oranında ulaştık. Çok yüksek bir başarıya sahibiz. Konteynerlerin içerisine AFAD’ın bize göndermiş olduğu betwon askılıktan televizyona, koltuktan yatağa kadar birçok malzemeyi yerleştirdikten sonra aynı gün içerisinde vatandaşımıza teslim ediyoruz. Totalde bu süreç iki gün oluyor. Yani bizim müteahhitlerden yerleri teslim almamız ve eşyaların AFAD personelleri tarafından konteynere yerleştirilmesi, sonra da vatandaşa teslim edilmesi 2 gün. Nurdağı’nda çok hızlı bir ilerleme var. İlçedeki konteyner kurulumunda yüzde 85 seviyesindeyiz, yüzde 75’inde vatandaşımız konteynere geçiş yaptı. Bu konuda Türkiye’de herhalde depremi yaşadığımız 11 il ve ilçeleriyle beraber en yüksek olduğumuz rakama sahibiz. İnşallah bundan sonraki 10 günlük planlamamızda da biz, tamamen konteyner işini bitireceğiz. Çevre Şehircilik Bakanlığı ve AFAD’ın koordinesinde belirlenen tüm hak sahibi vatandaşımızı 10 gün içerisinde konteynerlere yerleştirmiş olacağız.”

Akın, ilçede normale döndürme sürecinin devam ettiğini ve konteynerlere yerleşmelerin tamamlanmasıyla tüm güçlerini ilçedeki sosyal yaşama vereceklerini kaydetti.

İlçeye geri dönüş de başladı

Konteyner yerleştirmelerinde çok hızlı olmalarıyla depremden sonra ilçeden ayrılan vatandaşların yeniden Nurdağı’na dönmeye başladığını belirten Akın, şunları kaydetti:

“Depremden sonra İstanbul, Ankara, Mersin, Adana gibi illere akrabalarının yanına giden ve konteyner hakkı gelen vatandaşların da ilçeye dönüş yaptığını görüyoruz. Tüm vatandaşlarımızı ilçeye bekliyoruz. Neden? Çünkü burada hayat devam edecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi bir yıl içerisinde kalıcı konutları bitirip teslim edeceğiz ve bunun ilk örneğini de zaten köy evlerinde gördük. Tüm vatandaşlarımızla betwon giriş bunlara şahit olduk. Bizim amirlerimize ve vatandaşlarımıza sözümüzdür, 10 gün içerisinde konteynerlere yerleşme işini bitirmiş olacağız” diye konuştu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli