Teknoloji Sektöründe İşten Çıkarmalar: Yapay Zeka Etkisi

Sıradaki içerik:

Teknoloji Sektöründe İşten Çıkarmalar: Yapay Zeka Etkisi

Meta, Uyuşturucu Satışları ve FDA Soruşturmasıyla Gündemde

76 okunma — 17 Mart 2024 13:06
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65f6c0a115129

Wall Street Journal‘ın bildirdiğine göre, Meta’nın sosyal medya platformları hakkında soruşturmalara yol açacak mahkeme celpleri yayınlandı.

Mahkeme Celpleri Uyuşturucu Satışlarını Araştırıyor

Kaynaklara göre, savcılar Meta’nın platformlarında yasadışı uyuşturucu satışlarına imkan tanıyıp tanımadığını ve bundan kâr elde edip etmediklerini sorguluyorlar. Celbe ek olarak, Meta’da yer alan uyuşturucu içeriği ve yasadışı satışlarla ilgili kayıtlar da talep edildi.

FDA Soruşturması ve Reklam Skandalları

Covid-19 salgını sırasında tele-sağlık şirketlerinin Meta platformları üzerinden reçeteli ilaç reklamları yaparak yararlandıkları belirtildi. Ayrıca, sahte kilo verme ilaçlarının Meta’da satışa sunulduğu ve bazılarının FDA onayı almadığı ortaya çıktı. FDA’nın konuyla ilgili soruşturma yürüttüğü ancak henüz resmi bir açıklama yapmadığı belirtildi.

Meta ise, sentetik uyuşturucuların çevrimiçi satışını durdurmak için Dışişleri Bakanlığı ve diğer yetkililerle işbirliği yaptığını ifade etti.

İletişim Ahlakı Yasası Engeli

Yasa koyucuların, Meta’yı üçüncü tarafların platformlarında paylaşılan içeriklerden sorumlu tutma çabaları, İletişim Ahlakı Yasası’nın 230. Maddesi nedeniyle engelleniyor. Bu madde, çevrimiçi platformların genelde üçüncü tarafların paylaşımlarından sorumlu olmadığını belirtiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli