Dünya’yı Tehdit Eden Asteroitler: Gerçekler ve İhtimaller

Sıradaki içerik:

Dünya’yı Tehdit Eden Asteroitler: Gerçekler ve İhtimaller

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın’dan Sendika Kanunu Açıklaması

25 okunma — 25 Haziran 2024 20:18
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 667afbd5d6b9e

Yalçın: 4688 Sayılı Kanun Yetersiz Kaldı

Memur-Sen Genel Başkanı Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 4688 sayılı Kamu Görevlileri Sendikaları ve Toplu Sözleşme Kanunu’nun 23 yıldır uygulandığını hatırlattı. Yalçın, araştırmalar ve raporlarla kanunun günün şartlarına, uluslararası sözleşmelere ve kamu görevlilerinin ihtiyaçlarına cevap vermede yetersiz olduğunu belirtti.

Uluslararası Normlar Işığında Yapılan Araştırma

Yalçın, Memur-Sen’in uluslararası normlar ve ülke örnekleriyle hazırladığı “Uluslararası Normlar Işığında Kamu Görevlileri Sendikacılığı ve Toplu Sözleşme Düzeni” rapor setine değindi. Yalçın, sendikal mücadelenin temel dayanağı olan grev hakkının tanınarak, sendika hakkının korunması ve örgütlenme özgürlüğünün güçlendirilmesi gerektiğini vurguladı.

Toplu Sözleşme Talepleri

Yalçın, toplu sözleşme görüşmelerinin kapsamının genişletilmesi gerektiğini belirterek, çalışma şartları, özlük hakları, istihdam politikaları gibi başlıkların masada görüşülmesi gerektiğini dile getirdi. Ayrıca, toplu sözleşmenin makul ve adil bir zaman zarfında gerçekleştirilmesi gerektiğini ve tarafların karar alma süreçlerinin adil bir şekilde yönetilmesi gerektiğini ifade etti.

Yalçın, Kamu İşveren Heyeti ve Kamu Görevlileri Sendikaları Heyeti tarafından imzalanan hükümleri uygulamayan 3. taraflar hakkında düzenleme yapılması önerisinde bulundu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli