Kredi Faizi Nasıl Hesaplanır?

Sıradaki içerik:

Kredi Faizi Nasıl Hesaplanır?

Kredi Kartı Asgari Ödeme Nedir?

404 okunma — 05 Şubat 2022 14:11
avatar

enuygunkredi

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

kredi karti asgari odeme nedir

Kredi kartı asgari ödeme nedir sorusu kredi kartı kullanan kişiler tarafından çok fazla araştırılmaktadır. Kredi kartı son ödeme tarihinde ana tutarı asgari ödeme seçenekleri bulunmaktadır. Ana tutar ödeyemeyen bireyler asgari ödeme limitini ödeyerek kredi kartını kullanmaya devam edilmektedir.

Asgari tutar ödenmesi kredi kartının dönem borcu üzerinden hesaplanmaktadır. Ayrıca asgari tutar ödenmesi gereken en az limiti göstermektedir. Bundan dolayı dönem borç ödenmediği takdirde asgari dönem borcunun kesinlikle ödenmesi gerekmektedir. Aksi takdirde ödenmesi gereken en az limit olan asgari tutar ödenmediğinde bankalar kredi kartı kullanıcılarına bazı yaptırımlar uygulamaktadır. Aynı zamanda bir süre ödeme sağlanmadığı takdirde bireylerin Kredi notuna da yansıyacaktır.

Kredi Kartı Dönem Borcu Nedir?

Kredi kartı dönem borcu nedir sorusu bireyler tarafından çok fazla merak edilmektedir. Kredi kartı kullanımı sonrasında her ay ekstra ile hesaplanacak kredi kartı kullanıcılarına sunulmaktadır. Birlikte kredi kartı kullanımında edinilen borcun tamamına dönem borcu adı verilmektedir. Ancak dönem borcunu ödeyemeyen bireyler için asgari ödeme koşulları da sağlanmaktadır.

Dönem borcu kredi kartı kullanımının tamamını kapsarken asgari tutar dönem borcuna göre hesaplanmaktadır. Böylelikle dönem borcuna göre Asgari dönem borcu daha az miktarda olmaktadır. İster dönem borcu ister asgari dönem borcu fark etmeksizin bireylerin Kredi notunun düşmemesi için düzenli ödeme gerçekleştirmesi gerekmektedir.

ATM ile Kredi Kartı Borç Ödeme

ATM ile Kredi kartı borç ödeme imkanı sağlanmaktadır.  ATM ile Kredi kartı borcu ödemek için bankaya ait olan atm cihazı tercih edilmelidir. Ayrıca ortak atm cihazları ile de ödeme yapılabilir. Atm cihazına kredi kartını yerleştiriniz. Kredi kartını yerleştirdikten sonra kredi kartı borç ödeme sekmesi tıklanmalıdır. Kredi kartı borç ödeme sekmesi tıkladıktan sonra asgari ve dönem borcu tercihleri yapılmalıdır.

Asgari ve dönem borcu seçimi yapıldıktan sonra miktar para yatırma sekmesi üzerinden ATM cihazına yerleştirilmelidir. Para çekim işlemi onaylandıktan sonra ATM cihazı üzerinde yatırmış olduğunuz tutar miktarı belirtilmektedir. İşlem onaylandıktan sonra kredi kartı borcunuz ödenecektir. ATM üzerinden kredi kartı borcu ödeme işlemleri çok kısa sürmekte ve basit işlemlerden oluşmaktadır.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli