Voleybol Uluslar Ligi Dördüncü Hafta Maçları

Sıradaki içerik:

Voleybol Uluslar Ligi Dördüncü Hafta Maçları

KOBİ’lerin Ekonomideki Önemi ve KOSGEB Destekleri

24 okunma — 24 Haziran 2024 12:00
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 667d988539d38

KOBİ’lerin Ekonomideki Rolü

Küçük ve Orta Büyüklükte İşletmeler (KOBİ) , Türkiye ekonomisinde büyük bir paya sahip. Ülkemizde toplam girişimcilerin yüzde 99,7’sini ve istihdamın yüzde 70,6’sını KOBİ’ler oluşturuyor. Bu nedenle KOBİ’ler, ekonomik büyümede kilit bir role sahip.

KOBİ’ Günü ve Destekler

KOBİ’lerin öneminin vurgulanması adına 27 Haziran tarihi ‘KOBİ Günü’ olarak kutlanıyor. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından sunulan desteklerle KOBİ’ler teşvik ediliyor. Son bir yılda KOSGEB, 88 bin işletmeye 21,2 milyar lira destek sağladı.

Dijital Dönüşüm ve Yeşil Sanayi Destekleri

KOBİ’lerin rekabet güçlerini artırmak amacıyla ‘KOBİ Dijital Dönüşüm Destek Programı’ hayata geçirildi. Bu program kapsamında haberlermersin.com işletmelere dijital dönüşüm süreçlerinde kullanacakları finansman desteği sağlanıyor.

Yeşil Sanayi Destek Programı ile işletmelerin yeşil dönüşüm projeleri desteklenirken, Güneş Enerjisi Yatırımlarının Desteklenmesi programıyla güneş enerjisi yatırımlarına destek veriliyor.

Deprem Sonrası Destek ve Bilgilendirme Hizmetleri

Deprem bölgesine yönelik destekler kapsamında, Türkiye Deprem Sonrası Mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Projesi ile depremzedelerin işletmelerine kaynak aktarılıyor. Ayrıca KOSGEB, işletmeleri bilgilendirmek ve destek sağlamak amacıyla saha ziyaretleri düzenliyor. Her hafta perşembe günleri, Türkiye genelinde KOSGEB personeli saha ziyaretleri gerçekleştiriyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli