Rusya, Petrol Üretim ve İhracatındaki Kısıntıyı Artıracak

Sıradaki içerik:

Rusya, Petrol Üretim ve İhracatındaki Kısıntıyı Artıracak

İstanbul’da Kırmızı Et Fiyatlarındaki Artış Vatandaşı Zorluyor

66 okunma — 03 Mart 2024 20:08
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65e4ae6fdcd87

Et ve Süt Kurumu Fiyatları ve Semtler Arasındaki Farklar

İstanbul’da son zam ile birlikte kırmızı et fiyatları da yükseldi. Et ve Süt Kurumu’nun belirlediği fiyatların üzerinde satışların yapıldığı görülüyor. Kent genelinde kıyma, kuşbaşı, sucuk gibi et çeşitlerinde farklı fiyatlarla karşılaşılıyor. Semtten semte değişen fiyatlar vatandaşları zor durumda bırakıyor.

Marketler ve Kasaplar Arasındaki Fiyat Farkı

Et ve Süt Kurumu’nda belirlenen fiyatların çok üzerinde olan kıyma ve diğer et çeşitleri, marketlerde ve kasaplarda farklı fiyatlarla satılıyor. Bazı semtlerde kıyma 600 lirayı aşarken, farklı semtlerde 500 liraya satışa sunuluyor. Bu durum vatandaşları alternatif arayışına yönlendiriyor.

Vatandaşların Bekleyişi

Artan et fiyatları nedeniyle vatandaşlar daha uygun fiyatlarla et alabilmek için Et ve Süt Kurumu’nun önünde uzun kuyruklar oluşturuyor. Fiyatların yüksekliği nedeniyle kasaplarda alışveriş yapmak vatandaşlar için zorlaşıyor ve alternatif arayışları artıyor.

Semtler Arasındaki Fiyat Farkının Sebepleri

Kasaplar, semtler arasındaki fiyat farkını bölgedeki kira bedellerine bağlıyor. Fiyatların düzenli olarak değiştiğini ve vatandaşın alım gücü ile fiyatların aynı oranda artmadığını belirten kasaplar, marketlerle kasapların aynı kefeye konulmaması gerektiğini vurguluyor.

Spekülasyon İddiaları

Türkiye Kasaplar, Besiciler Et ve Et Ürünleri Esnaf ve Sanatkârları Federasyonu Bölge Başkanvekili Veysel Günal, et fiyatlarındaki artışın ardında bazı firmaların spekülasyon yaptığını iddia ediyor. Günal, ete gelen ardı ardına zamların vatandaşı zor durumda bıraktığını belirtiyor.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli