Firma Tanıtmında Teknolojinin Gücü Promosyon Powerbank

Sıradaki içerik:

Firma Tanıtmında Teknolojinin Gücü Promosyon Powerbank

İstanbul PERDER, Fiyat Artışlarına Karşı Kampanya Başlattı

88 okunma — 12 Mart 2024 20:06
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65f08b97d498d

İstanbul’da Tüketiciyi Koruma Çalışmaları

Faruk Güzeldere, İstanbul PERDER’in 57 üye marketi, 2 bin 500’e yakın şubesi ve 40 bin civarı çalışanıyla tüm hanelere temas ettiklerini belirterek, fiyat artışlarına karşı tüketiciyi korumaya çalıştıklarını ifade etti.

Ramazan Ayı Fiyat Sabitleme ve İndirim Kampanyaları

Güzeldere, Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) çatısı altında faaliyetlerini sürdürdüklerini belirterek, federasyonun ramazan ayı boyunca yüzlerce üründe fiyat sabitleme ve indirim kampanyası başlattığını hatırlattı. İstanbul PERDER olarak TPF’nin kampanyasına tam destek verdiklerini vurgulayan Güzeldere, temel gıda maddeleri öncelikli olmak üzere yüzlerce üründe ramazan ayı sonuna kadar İstanbul PERDER üyesi marketlerde %25’e kadar indirim yapacaklarını duyurdu.

ESK İle Yapılan Protokol

Güzeldere, Et ve Süt Kurumu (ESK) ile yapılan protokolle ramazan boyunca dana kıyma ve dana kuşbaşı fiyatlarında indirime gittiklerini belirtti. Kampanya kapsamındaki ürünlerde stok sorununun bulunmadığını ifade eden Güzeldere, tüketicilerin bütçelerini zorlamamaları gerektiğini vurguladı.

Tüketiciye Çağrı

Güzeldere, tüketicilere kampanyayı geçici görerek arz talep dengesini bozacak şekilde bütçelerini zorlamamaları gerektiğini belirtti. Marketlerde fiyat istikrarını sağlamanın ve tüketicilerin rahat bir ramazan geçirmesini temin etmenin öncelikleri olduğunu vurgulayan Güzeldere, sektörlerden aynı özveriyi beklediklerini ifade etti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli