OKX, CeFi Dünyasında Yapay Zekâ Destekli Otomatik Al-Sat Platformu Sunan İlk Borsa Olacak

Sıradaki içerik:

OKX, CeFi Dünyasında Yapay Zekâ Destekli Otomatik Al-Sat Platformu Sunan İlk Borsa Olacak

ISS’nin Sosyal Medya Hesabından Yapılan Açıklama

38 okunma — 20 Haziran 2024 15:21
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 66741eba03528

ISS’den Astronotların Tehlikede Olduğu İddiasına Açıklama

BBC’nin haberine göre, Uluslararası Uzay İstasyonu’nun (ISS) X sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, NASA’nın YouTube’daki canlı yayınında duyulan ve astronotların tehlikede olduğu yorumlarına neden olan ses kaydıyla ilgili detaylar paylaşıldı.

Astronotlar Güvende

Açıklamada, istasyonda herhangi bir acil durumun bulunmadığı ve bütün astronotların güvende olduğu belirtildi. Ses kaydının yayımlandığı sırada astronotların uyuduğu ve kaydın “çeşitli uzay senaryolarına hazırlık” için yapılan bir eğitim simülasyonuna ait olduğu ifade edildi.

Duyulan Sesin Kaynağı

NASA’nın YouTube’daki canlı yayınında duyulan ses, astronotlardan birinin hayatta kalma şansının “düşük” olduğu belirtilen bir sesdi. Ses kaydında, mürettebattan birinin basınç değişikliğine bağlı gelişen ve vurgun olarak da bilinen dekompresyon hastalığının etkisi altında olduğu ifade edilmişti.

Sosyal Medyada Yayılması

Astronotların tehlikede olduğunu düşündüren ses kaydı, canlı yayının ardından birçok kez sosyal medyada paylaşılmıştı. Ancak ISS’nin yaptığı açıklama ile durumun bir eğitim simülasyonundan ibaret olduğu netlik kazandı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli