Vedat Akman tablolarını müzeye bağışladı

Sıradaki içerik:

Vedat Akman tablolarını müzeye bağışladı

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek: Türkiye’ye Yeni Dış Kaynak Akışı

46 okunma — 29 Mart 2024 20:09
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 6606f5bac2630

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan 500 Milyon Avroluk Destek

Hazine ve Maliye Bakanı Şimşek, Türkiye’nin dış kaynak akışına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Şimşek, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD)‘nın deprem bölgesi için açıkladığı 1,5 milyar avroluk finansman paketi kapsamında 500 milyon avroluk destek için mutabakat zaptının imzalandığını vurguladı.

Dünya Bankası ile 3 Proje İçin 1,5 Milyar Dolarlık Destek

Bakan Şimşek, Dünya Bankası‘ndan Türkiye’ye yönelik 3 proje için yaklaşık 1,5 milyar dolarlık destek sağlandığını belirtti. Bu projeler arasında enerji arz güvenliğinin sağlanması ve işletmelerin yeşil dönüşüm sürecinin desteklenmesi yer alıyor.

Yeşil Enerji ve Kapsayıcı Yeşil Geçiş Projeleri

Bakan Şimşek, Türkiye’de yenilenebilir enerji yatırımlarının teşvik edilmesi amacıyla Türkiye Dağıtık Enerji İçin Piyasa Geçişinin Hızlandırılması Projesi ve Türkiye Sosyal Kapsayıcı Yeşil Geçiş Projesi‘ne destek sağlanacağını açıkladı. Bu projelerle yeşil geçişin hızlanması ve olumsuz etkilenen sektörlerin desteklenmesi hedefleniyor.

2053 Sıfır Emisyon ve Yeşil Kalkınma Hedefi

Bakan Şimşek, Türkiye Endüstriyel Emisyon Azaltım Projesi ile KOBİ’lere uygun koşullu finansman sağlanarak daha yeşil üretim sistemlerine geçişin destekleneceğini belirtti. Türkiye’nin 2053 net sıfır emisyon ve yeşil kalkınma hedeflerine ulaşılması için Dünya Bankası ile işbirliğinin kararlılıkla sürdürüleceğini vurguladı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli