Süper Lig 35. Hafta Hakemleri Açıklandı

Sıradaki içerik:

Süper Lig 35. Hafta Hakemleri Açıklandı

HAVELSAN ve IFTC Airbus A320 NEO/CEO Simülatörü İşbirliği

26 okunma — 03 Mayıs 2024 15:22
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 6634d6fa9fe18

HAVELSAN ve IFTC Arasında Stratejik İşbirliği

HAVELSAN ile IFTC arasında Airbus A320 NEO/CEO Tam Uçuş Simülatörü sözleşmesi imzalandı. Bu işbirliği, Amerika Birleşik Devletleri’nin Orlando eyaletinde gerçekleştirilen Dünya Havacılık Eğitim Zirvesi’nde duyuruldu.

İşbirliği Detayları

Sözleşme kapsamında HAVELSAN, IFTC için Airbus A320 NEO/CEO simülatörünü 3 farklı motor tipi ile sağlayacak. IFTC, Türkiye’nin ilk bağımsız simülatör eğitim merkezi olup, İstanbul ve Antalya’da bulunan 2 farklı eğitim merkeziyle hizmet vermektedir. Her iki merkez de Airbus A320 ve Boeing B737NG uçak tiplerini kapsayan 5 tam uçuş simülatörü ile faaliyet göstermektedir.

Stratejik Hedefler

IFTC, pilot eğitim gereksinimlerini mükemmellikle karşılayarak geniş bir hava yolu ve onaylı eğitim kuruluşu yelpazesine destek vermektedir. HAVELSAN ise, IFTC’nin pilot eğitim altyapısını genişletme çabalarını destekleyerek Türkiye’nin önde gelen küresel pilot eğitim merkezi olma yolunda destek olmaktadır.

HAVELSAN Airbus A320 NEO/CEO simülatörünün kurulumu 2024 yaz sezonunun başında gerçekleşecek. Bu işbirliği ile Türkiye, IFTC ve HAVELSAN için önemli bir kilometre taşı olacak.

Yöneticilerden Açıklamalar

HAVELSAN Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar: “A320 Tam Uçuş Simülatörü’nün temin edilmesi, IFTC’nin eğitim faaliyetlerini geliştirmeye destek olacak. Birlikte, pilotların eğitim deneyimini yükseltmeyi ve dünya çapında havacılık mükemmelliğinin ilerlemesine katkıda bulunmayı amaçlıyoruz.”

IFTC Genel Müdürü Cengiz Arbaç: “HAVELSAN’dan tam uçuş simülatörü temin ederek havacılık eğitiminde mükemmeliyete olan taahhüdümüzde önemli bir ilerleme kaydettiğimizi gururla duyuruyoruz. Bu stratejik karar, yalnızca yurt içi ve yurt dışı müşterilerimiz için standartları yükseltmeye olan bağlılığımızı yansıtmamakta, aynı zamanda HAVELSAN’ın küresel havacılık endüstrisinde önemli bir oyuncu olarak ortaya çıkacağına olan güvenimizi de ifade etmektedir.”

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli