Türkiye’de Asgari Ücrete Zam Yapılacak mı?

Sıradaki içerik:

Türkiye’de Asgari Ücrete Zam Yapılacak mı?

Hastanelerde “Onaylı Randevu Sistemi” Başlıyor

16 okunma — 15 Mayıs 2024 21:25
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 6644fe0be4ec8

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nde (MHRS) Yeni Düzenleme

Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ndeki (MHRS) düzenleme bugün hayata geçiyor. Yeni düzenleme ile randevu tarihinden bir gün önce saat 20.00’ye kadar onay istenecek. Randevu onayı www.mhrs.gov.tr internet sitesi ve ALO 182 çağrı merkezi üzerinden verilecek. Onay vermeyenlerin randevusu iptal edilecek.

Onaylı Randevular ve İptal İşlemleri

Randevu tarihinden 1 gün önce 20.00’ye kadar onay verilecek 3 gün ve sonrası için alınan randevularda onay zorunlu. Muayene tarihinden önceki 2 gün içinde alınan randevular ise doğrudan onaylanmış sayılacak. İptal işlemi randevu tarihinden bir gün öncesine kadar yapılacak. Onaylı randevular da iptal edilebilecek.

65 Yaş Üstü ve Kanser Hastaları İçin Uygulama Değişikliği

Onaylı randevusuna gitmeyenler için de uygulama değişmedi. Bu kişiler 15 gün boyunca aynı branştan randevu alamayacaklar ancak sağlık kuruluşlarından randevusuz bir şekilde hizmet alabilecekler. 65 yaş üstü kişiler ve kanser hastaları ise bu uygulamadan muaf tutuldu.

Boşalan Randevular ve Önceliklendirme

Boşalan randevular öncelikli olarak daha önce sistem üzerinden talepte bulunan hastalara verilecek. Onaylı randevu sisteminden 65 yaş üstü kişiler ve kanser hastalar muaf tutuldu.

Grafik: Hafize Yurt Ateş

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli