Volkan Demirel: “İkinci Yarıda Oyun Zorlaştı”

Sıradaki içerik:

Volkan Demirel: “İkinci Yarıda Oyun Zorlaştı”

Gezeravcı: “Uzaya Çıkma Başarısı Türkiye Cumhuriyeti’ne Aittir”

63 okunma — 03 Mart 2024 10:03
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 65e420c638a14

Gezeravcı’nın Antalya Diplomasi Forumu’ndaki Konuşması

Gezeravcı, Belek Turizm Bölgesi’ndeki NEST Kongre Merkezi’nde düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu’nda “Gençlik Paneli”nde yaptığı konuşmada, uzaya çıkma başarısının kendisine değil Türkiye Cumhuriyeti’ne ait olduğunu vurguladı.

Heyecanını Görevi En İyi Şekilde Yapmaya Odakladı

Gezeravcı, fırlatma aşamasında hiçbir korku veya heyecan hissetmediğini ifade ederek, “Heyecanlanması gereken son kişi benim, görevimi en iyi şekilde yapmayı düşündüm” dedi.

Uzay Turizmi ve Uzay Diplomasisi

Uzay turizminin yatırım yapılması gereken önemli bir alan olduğunu belirten Gezeravcı, uzaya “turist” adı altında erişimin sağlanması için yasal gerekliliklerin temin edilmesi gerektiğine dikkat çekti.

Uzaya Gönderilen 22. Ülke: Türkiye

Gezeravcı, Türkiye’nin uzaya kendi insanını gönderen 22’nci ülke olduğunu açıkladı ve “Uzay ekosistemindeki döngünün içerisinde yer alabilecek çalışmalara bu kadar hızlı giren başka bir ülke yok” dedi.

Gezeravcı’nın Ailesi ve Destekleri

Gezeravcı, ailesinin uzaya gideceğinden resmi açıklamaya kadar haberinin olmadığını ve fırlatma günü annesinin endişesini gözlerinde gördüğünü aktardı.

Uzaydaki Deneyim ve Türk Çocukları

Uzaydaki deneyimi ve Türk çocuklarıyla iletişimini anlatan Gezeravcı, Türk çocuklarının öz güveni arttırmak için önemli bir adım attığını belirtti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı’ndan Destek

Panele katılan Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Burak Akçapar da Gezeravcı’nın çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini belirterek, uzay programının Türkiye için önemli olduğunu vurguladı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli