[çözüldü] Pubg Mobile Sağ Tık Dürbün Açmıyor?

Sıradaki içerik:

[çözüldü] Pubg Mobile Sağ Tık Dürbün Açmıyor?

FPS Oyunu Nedir

1982 okunma — 20 Ekim 2022 20:07
avatar

farde

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

Makale 2022 10 20T200519.663

FPS Oyunu Nedir

FPS Oyunu Nedir FPS oyunları bugünlerde bir düzine kuruş. Ama ne anlama geliyorlar? Saniyedeki kare sayısı veya FPS, bilgisayarınızın bir saniyede kaç görüntü çizebileceğinin bir ölçüsüdür. “İyi” bir FPS oranı tipik olarak 60 veya daha yüksektir. İnsan gözü saniyede yaklaşık 60 kare işleyebilir, bu nedenle bunun üzerindeki her şey düzgün ve akıcı hareket olarak kabul edilir. Daha düşük bir FPS hızı, dalgalı veya sarsıntılı harekete neden olur.

Makale 2022 10 20T200510.470

FPS Oyunlarının Tarihi

FPS oyunları, oyuncu karakterinin silah veya diğer silah temelli dövüş deneyimine odaklanan bir aksiyon video oyunu türüdür. Genellikle büyük miktarda şiddet, kan dökülmesi ve kan içerirler. FPS oyunları genellikle oyuncuyu düşman sayısı ve gücü açısından ezici oranlarla karşı karşıya getirir ve hayatta kalmak için taktik ve beceri kullanımını gerektirir. Birçok FPS oyunu ayrıca hız ve hareketi vurgular ve oyuncunun öldürülmekten kaçınmak için sürekli hareket halinde olmasını gerektirir.

Popüler FPS oyunları

FPS oyunları, piyasadaki en popüler video oyunlarından bazılarıdır. Valorant, CS:GO, Battlefield gibi oyunların dünya çapında milyonlarca oyuncusu var. FPS oyunları, hızlı aksiyonları ve yoğun atış oyunlarıyla bilinir.

Birçok FPS oyununda, oyuncuları rekabetçi maçlarda birbirine düşüren çevrimiçi çok oyunculu modlar bulunur. Bu çok oyunculu modlar genellikle oyuncuların zamanlarının çoğunu geçirdikleri yerlerdir, çünkü en fazla heyecanı ve mücadeleyi sunarlar.

FPS oyunları, modifiye edilebilmeleri nedeniyle de popülerdir. Modlar, bir oyunun oynanma şeklini değiştirebilen, kullanıcı tarafından oluşturulan modifikasyonlardır. Modlar, küçük değişikliklerden oyunu tamamen değiştiren büyük revizyonlara kadar değişebilir. Modlama, oyun deneyimlerini ihtiyaçlarına göre özelleştirmelerine izin verdiği için birçok FPS oyuncusu için popüler bir eğlencedir.

FPS’nin Açılımı

FPS, First Person Shooter anlamına gelir. Bu oyunlar bakış açılarına göre tanımlanır; oyuncu, oyunu kontrol ettiği karakterin gözünden yaşar. Bu tür tipik olarak ağır silahlar ve şiddet içerir. Bazı iyi bilinen FPS oyunları arasında Call of Duty, Halo ve Doom bulunur. FPS oyunlarının dünyada çok fazla sayıda oyuncusu bulunur. Espor alanında da fps oyunları çok fazla izlenir.

Sitemize GOOGLE‘dan ulaşabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli