Elektronik Haberleşme Sektöründe Önemli Gelişmeler

Sıradaki içerik:

Elektronik Haberleşme Sektöründe Önemli Gelişmeler

Fed Tutanaklarına Göre Faiz Kararı Sabit Tutuldu

32 okunma — 08 Nisan 2024 12:00
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 661704311d31d

Fed, FOMC Tutanaklarını Yayımladı

Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) 19-20 Mart’ta düzenlediği toplantının tutanaklarını yayımladı. Politika faizi %5,25-5,50 aralığında sabit tutuldu.

Belirsizlikler Ele Alındı

Tutanaklarda, Fed yetkililerinin ekonomik görünüme ilişkin belirsizlikler ve yüksek enflasyonun kalıcılığı konusundaki endişeleri ele aldığı belirtildi.

Enflasyon ve Riskler Değerlendirildi

Bazı yetkililer jeopolitik gerilimlerin ve artan enerji fiyatlarının enflasyonu yukarı çekebilecek riskler oluşturabileceğini düşünürken, diğerleri ise finansal koşulların talebe ivme kazandırabileceğini ve enflasyonu artırabileceğini ifade etti.

Enflasyondaki Artışlar Göz Ardı Edilmemeli

Tutanaklarda, enflasyondaki artışların istatistiksel sapmalar olmadığı ve dikkate alınması gerektiği vurgulandı. İş gücü 1xbet giriş piyasasındaki koşulların sıkı kalmaya devam ettiği ancak arz ve talebin dengelendiği belirtildi.

Para Politikasındaki Duruş

Fed yetkilileri, faiz oranlarını mevcut seviyede tutmanın uygun olduğuna karar verdi. Sıkılaşma döngüsünün zirvede olduğu ve ekonominin beklentiler doğrultusunda seyretmesi durumunda para politikasının daha az kısıtlayıcı hale getirilebileceği ifade edildi.

Gelecek Toplantı Tarihi

Fed’in bir sonraki toplantısı 30 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli