Dogecoin3.0, memecoin piyasasına yeni bir soluk getirecek

Sıradaki içerik:

Dogecoin3.0, memecoin piyasasına yeni bir soluk getirecek

Elon Musk’ın OpenAI Davasındaki Geri Adımı

50 okunma — 12 Haziran 2024 15:23
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 6669932fa9081

Elon Musk, Apple’a ve OpenAI’ye Karşı Tavrını Değiştiriyor

Ünlü milyarder Elon Musk, son günlerde özel hayatı ve Apple ile OpenAI gibi teknoloji şirketlerine karşı aldığı tavırlarla gündemde kalmaya devam ediyor.

OpenAI Davası Geri Çekildi

Musk, OpenAI’ın dava sürecinde geri adım atmaya karar verdi. BBC’nin haberine göre, mahkemenin OpenAI’ın davanın düşürülmesi talebinin görüşülmesinden bir gün önce şikayetini geri çekti. Avukatları aracılığıyla sunulan dilekçede, aylar süren davanın gerekçesiz şekilde düşürülmesi talep edildi.

Musk’ın İddiaları

2018’de OpenAI yönetim kurulundan istifa eden Musk, şirketin kuruluş misyonuna aykırı davrandığını iddia etmişti. Musk’a göre, OpenAI, insanlığa fayda sağlama misyonundan çıkarak Microsoft’un kar amacını öne çıkaran bir yapıya büründü. Bunun şirketin sözleşmesini ihlal ettiğini savunan Musk, dava açmıştı.

OpenAI’nin Savunması

OpenAI ise Musk’ın iddialarını reddederek, şirketin kontrolünü ele geçirme ve Tesla ile birleştirme girişiminde bulunduğunu iddia etti. Musk’ın şirket üzerinde tam kontrol talebinin gerçekleşmediğini belirten OpenAI, iddialarına karşı çıktı.

Apple Yasaklama Kararı

Musk, OpenAI ile işbirliği yapması durumunda Apple cihazlarının şirketinde güvenlik açığına neden olabileceği gerekçesiyle yasaklayacağını açıklamıştı.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli