Uzay Turizminde Lüks Seyahat Rehberi: SpaceVIP

Sıradaki içerik:

Uzay Turizminde Lüks Seyahat Rehberi: SpaceVIP

Elon Musk’ın Çin Ziyareti Tesla’nın Değerini Artırdı

30 okunma — 30 Nisan 2024 20:19
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 6631281cabf49

Çin’den Tam Otonom Sürüş Teknolojisi İçin Onay Sinyali

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz hafta Çin’e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Çin’den olumlu mesajlar alan Tesla, tam otonom sürüş teknolojisi için onay almaya bir adım daha yaklaştı. Bu gelişme şirketin borsadaki değerini yükseltirken Elon Musk’ın kişisel servetinde 36 milyar dolarlık bir artış yaşandı.

Tesla Hisse Değerleri Yükselişte

Yılbaşından bu yana %22 düşüş gösteren Tesla hisseleri, son günlerde yükselişe geçerek dün itibariyle %12 değer kazandı. Çin gezisinden olumlu dönüş yapan Elon Musk, kısa sürede tamamladığı ziyaret sonrasında Tesla için önemli bir zafer elde etti.

Çin Hükümetinden Onay Sinyali

Pekin’de gerçekleştirdiği yoğun toplantıların ardından Çin hükümeti, Tesla’nın gelişmiş sürücü destek hizmetini ülkede kullanıma sunması konusunda geçici bir onay sinyali verdi. Çin yetkilileri, Tesla’ya “Tam Otonom Sürüş” yazılımının ülkede başlatılma planını geçici olarak onayladıklarını açıkladı.

Elon Musk’ın Servetinde Büyük Artış

Bu haberin ardından yükselen Tesla hisseleri, şirketin %20.5’lik hissesine sahip Elon Musk’ın servetini olumlu yönde etkiledi. Bloomberg’in Milyarder Endeksi’ne göre, Çin ziyaretinin ardından Musk’ın serveti 36 milyar dolar artarak 202 milyar dolara yükseldi. Böylece Musk, sosyal medya devi Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg’i geride bırakarak üçüncü sıraya yükseldi.

Musk’ın Zorlu Dönemi

Elon Musk, yaşadığı zorlu bir kaç ayın ardından Tesla’nın dünya genelindeki iş gücünün %10’undan fazlasını işten çıkarırken, Çinli BYD’ye kısa süreliğine elektrikli araç üreticisi unvanını kaptırmıştı. Ancak Çin’den alınan olumlu sinyaller ve hissedilen değer artışıyla Musk’ın servetindeki erime durdurulmuş oldu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli