1990’ların Değerli ve Nostaljik Eşyaları

Sıradaki içerik:

1990’ların Değerli ve Nostaljik Eşyaları

Elon Musk, Apple ile OpenAI İşbirliğini Eleştirdi

13 okunma — 11 Haziran 2024 15:26
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 666842642a1f8

Elon Musk, Apple ile OpenAI İşbirliğini Eleştirdi

Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda Apple’ın geliştirici etkinliği WWDC’de duyurulan ChatGPT’nin geliştiricisi OpenAI ile işbirliğine karşı çıktı.

Musk’tan Sert Eleştiriler

Elon Musk, OpenAI’ı işletim sistemi seviyesinde entegre etmesi durumunda Apple cihazlarının yasaklanacağını belirterek, “Bu, kabul edilemez bir güvenlik ihlalidir.” ifadesini kullandı. Ayrıca, şirketi ziyaret edenlerin Apple cihazlarını teslim etmek zorunda kalacağını ve cihazların Faraday kafesinde saklanacağını aktardı.

Musk’tan Apple’a Eleştiri

Musk, Apple’ın OpenAI’a güvenmesini eleştirerek, “Apple’ın kendi yapay zekasını üretecek kadar akıllı olmaması, ancak bir şekilde OpenAI’nın güvenliğinizi ve gizliliğinizi koruyacağından emin olabilmesi açıkça saçma.” dedi. Ayrıca, Apple’ın verileri OpenAI’a teslim ederken neler olup bittiği konusunda hiçbir fikri olmadığını vurguladı.

Apple ve OpenAI İşbirliği

Apple, akıllı kişisel asistanı Siri ile ChatGPT’ye erişilebileceğini duyurmuş ve ChatGPT’nin iOS 18, iPadOS 18 ve macOS Sequoia’ya entegre edileceğini açıklamıştı. OpenAI CEO’su Sam Altman da, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Apple ile ChatGPT işbirliğinden mutluluk duyduğunu belirtmişti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli