Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Yapay Zeka Politikaları Derneği AI Tomorrow Summit Etkinliğinde Konuştu

Sıradaki içerik:

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz, Yapay Zeka Politikaları Derneği AI Tomorrow Summit Etkinliğinde Konuştu

Edirne Valiliği, İzinsiz ‘Tiny House’ Evlerinin Tahliyesiyle İlgili Suç Duyurusunda Bulundu

25 okunma — 28 Mayıs 2024 20:20
avatar

Oyun Haber

 • e

  Mutlu

 • e

  Eğlenmiş

 • e

  Şaşırmış

 • e

  Kızgın

 • e

  Üzgün

image 6656124ee8005

Edirne’de ‘Tiny House’ Evlerine İlişkin Gerginlik

Edirne Valiliği, Saros Körfezi’ne kıyısı olan Keşan ilçesine bağlı Danişment ve Korucu köyleri arasında, tarım arazilerine izinsiz konulan ‘tiny house’ taşınabilir evlerin tahliyesinde yaşanan olaylarla ilgili suç duyurusunda bulundu. Köylerde, tarım arazilerine izinsiz olarak konulan evler için çalışma başlatıldı. Ancak, tahliye sırasında yapı sahipleri ile jandarma ekipleri arasında gerginlik yaşandı.

Sosyal Medyada Olayların Yankı Bulması

Olaylar, sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Yapıların yıkıldığına dair paylaşımların yapılması üzerine İl Özel İdaresi, açıklama yaparak yapılan yıkımın kendi inisiyatifleriyle gerçekleştirildiğini ve idare tarafından yapılmadığını belirtti.

Ziraat Odalarından Tepki

Edirne Ziraat Odası Başkanlığı da konuyla ilgili basın toplantısı düzenledi. Başkan Arabacı, tarım arazilerine izinsiz konulan ‘tiny house’ evlerin çevresel dengenin bozulmasına yol açtığını belirterek tepki gösterdi.

Valilik Suç Duyurusunda Bulundu

Edirne Valiliği İl Özel İdaresi, yaşanan olaylarla ilgili halkı yanıltıcı bilgiyi alenen yayma ve kamu görevlisine karşı görevini yapmasını engelleme suçlarından ilgili kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulduğunu duyurdu. İdare, herhangi bir yıkım işlemi gerçekleştirilmediğini vurgulayarak sosyal medyada yer alan yanıltıcı bilgilerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli